Piątek, 31 marca 2023. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

W lesie odnaleziono rannego wilka, schwytanego we wnyki. Kłusownikowi grozi surowa kara

2023-01-26 14:36:39 (ost. akt: 2023-01-26 14:52:23)
W lesie, w pobliżu Adamowa odnaleziono rannego wilka

W lesie, w pobliżu Adamowa odnaleziono rannego wilka

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławska policja prowadzi śledztwo dotyczące zdarzenia, do którego doszło we wtorek (24 stycznia) na terenie gminy Strzegowo. — W lesie, w pobliżu Adamowa odnaleziono rannego wilka. Zwierzę wpadło w zastawione przez kłusownika wnyki — informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa KPP Mława.

Na miejscu zdarzenie interweniowali policjanci. — Zwierzę doznało głębokich ran, na skutek zaciskających się, metalowych wnyków. Na miejsce wezwano pracowników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Siedlcach — relacjonuje rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Mławie.

Wilk, na czas oswobodzenia z wnyków został uśpiony, a następnie przeniesiony do skrzyni transportowej. Ranne zwierzę zostało przewiezione do ośrodka rehabilitacji w Bielsku Białej. Jak określił specjalista z RDOŚ, wilk ma około dwóch lat. Po wyleczeniu zwierzę wróci do lasu — dodaje asp. szt. Anna Pawłowska.

Wilk to gatunek chroniony na terenie całej Polski. Kłusownicy zastawiając wnyki wyrządzają ogromne szkody. Dla zwierząt, to najczęściej śmiertelna pułapka. Bez pomocy człowieka nie są w stanie się z niej wyswobodzić.

— Ustalamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia i dążymy do ustalenia sprawcy, który zastawił wnyki. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie, zakładanie urządzeń, przeznaczonych do chwytania lub zabijania zwierząt jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności — przypomina oficer prasowa KPP Mława.

red, źródło: KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB