Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Można jeszcze obejrzeć wystawę „Dawne zawody w miniaturze”

2022-12-23 14:20:05 (ost. akt: 2022-12-23 14:24:00)
Wystawę można oglądać do końca roku 2022.

Wystawę można oglądać do końca roku 2022.

Autor zdjęcia: Materiały MZZ

Podziel się:

Można jeszcze obejrzeć wystawę „Dawne zawody w miniaturze” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Jest dostępna do końca roku 2022. Przypominamy, że składa się z 15 pięknych dioram artystycznych, z których każda przedstawia historię jednego z dawnych, tradycyjnych zawodów.

Przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w roku – święta Bożego Narodzenia. To czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz obdarowywania się prezentami – przede wszystkim jednak miłością i wzajemną życzliwością.

Mławski kalendarz imprez w tym czasie nie będzie więc zapełniony w takim stopniu, jak w innych tygodniach, spragnieni wrażeń kulturalnych i sportowych znajdą w nim jednak dla siebie coś interesującego.

Nadchodzący tydzień to ostatnia szansa, by obejrzeć wystawę „Dawne zawody w miniaturze” w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Dostępna do końca roku 2022 ekspozycja przygotowana przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek składa się z 15 dioram artystycznych, z których każda przedstawia historię jednego z dawnych, tradycyjnych zawodów.

Są wśród nich profesje już zapomniane, jak praczka czy zielarka, obecnie ginące i rzadkie – jak kowal, szewc, garncarz, szwaczka, a także te nadal praktykowane – piekarz, stolarz.

Przypominamy też, że cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Spotykamy się w soboty o 9:00 na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.
oprac. KN


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB