Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Z konta mławianki zniknęło 9 tysięcy złotych

2022-12-22 11:42:19 (ost. akt: 2022-12-22 11:44:03)

Autor zdjęcia: PAP

Podziel się:

Metoda oszustwa „na pracownika banku”, nadal działa. Wczoraj hakerzy okradli 41-letnią mieszkankę Mławy. Kobieta za namową konsultanta, zainstalowała na swoim telefonie program umożliwiający zdalny dostępu do urządzenia. Na jej oczach, z konta bankowego zniknęło ponad 9 tysięcy zł.

Do oszukanej zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika banku. Poinformował, ze ktoś próbuje dokonać wypłat z jej konta. Kobieta zaprzeczyła, by autoryzowała wypłaty. Została przełączona do działu bezpieczeństwa banku.

Poinformowano ją, by zainstalowała na swoim telefonie specjalne oprogramowanie, a konsultant udzieli jej pomocy. Kobieta, za namową oszusta, zainstalowała na swoim telefonie program do zdalnej obsługi urządzenia.

Zalogowała się a swoje konto i po chwili straciła kontrolę nad urządzeniem. Dosłownie na jej oczach, z konta pobrano ponad 9 tysięcy złotych.

Jak uchronić się przed oszustwem?

- pamiętaj, tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. NIGDY NIKOMU nie udostępniaj swojego konta bankowego i danych logowania;

- jeśli „konsultant” proponuje Ci zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi urządzenia, możesz być pewien, że to oszustwo;

- jeśli osoba podająca się za pracownika banku żąda zweryfikowania Twoich danych oraz danych konta lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania rozłącz się i zadzwoń do biura obsługi klienta Twojego banku (najlepiej z innego telefonu).
Asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB