środa, 4 października 2023. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

Policja ścigała pijanego pirata drogowego

2022-12-13 10:32:06 (ost. akt: 2022-12-13 10:35:10)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Policjanci z mławskiej drogówki pełniący służbę w Szreńsku zauważyli kierującego oplem, który znaczenie przekroczył prędkość. Wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się. Ten jednak zwiększył prędkość. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Jak się okazało po zatrzymaniu, pirat drogowy miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

— Użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wielokrotnie zgłaszali problem przekraczania dozwolonej prędkości na ul. Mławskiej w Szreńsku — informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. — Droga ta pozostaje pod nadzorem Policji. Podczas niedzielnej kontroli policjanci zauważyli kierującego oplem, który jechał z prędkością ponad 90 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, ten jednak zwiększył prędkość.

Patrol ruszył w pościg za piratem drogowym, który uciekając przez kolejne miejscowości wyjechał na krajową siódemkę, następnie zawrócił i kontynuował ucieczkę jadąc w kierunku Wróblewa.

W pewnym momencie kierowca wjechał na teren prywatnej posesji, pozostawił samochód i próbował ukryć się przed policjantami w piwnicy budynku. Został zatrzymany i obezwładniony.

Kierowcą okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w czterech kategoriach. Zatrzymany pirat drogowy został osadzony w policyjnym areszcie.

Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem.

Za przestępstwa te grozi wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB