Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

JEDEN DACHOWAŁ, DRUGI UDERZYŁ W ZNAK DROGOWY

2022-11-18 10:10:57 (ost. akt: 2022-11-18 10:17:16)

Autor zdjęcia: Materiały Policji

Podziel się:

Wczoraj 17 listopada i dzisiaj w nocy dla dwóch nietrzeźwych kierowców jazda zakończyła się osadzeniem w policyjnym areszcie. Jeden z nich dachował, drugi uderzył w znak drogowy.

Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Pomimo licznych kontroli oraz częstej reakcji świadków, wciąż niestety nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu.

W czwartek 17 listopada taka jazda zakończyła się osadzeniem w policyjnym areszcie dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich dachował, drugi uderzył w znak drogowy.

Wczoraj po południu, dyżurny mławskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ul. Piekiełko w Mławie. Kierujący renault zjechał na lewe pobocze, uderzył w drzewo i dachował.

Sam wydostał się z pojazdu, nie doznał obrażeń. Zatrzymany 36-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy w 6 kategoriach. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Natomiast dziś w nocy, na jednej z mławskich ulic, patrol prewencji zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem. Jak wynika z ustaleń, kierowca chwilę wcześniej uderzył w znak drogowy.

Na widok patrolu, kierowca zamknął się samochodzie. Po chwili został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, oplem kierował 48-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał ponad 2,8 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Obu zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB