Niedziela, 24 września 2023. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Zobacz wystawę i spektakl, uczcij niepodległą i pobiegaj

2022-11-07 10:30:00 (ost. akt: 2022-11-07 10:32:08)

Autor zdjęcia: Materiały MZZ

Podziel się:

W najbliższych dniach będziemy mogli obejrzeć wystawę czasową w muzeum, uczcić niepodległą Polskę, pobiegać pod okiem wykwalifikowanych trenerów na stadionie i pojechać do Warszawy na spektakl „Castor et Pollux”.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza na otwarcie wystawy czasowej „Dawne zawody w miniaturze” z dioramami autorstwa Elżbiety Marcinkowskiej-Wilczyńskiej we wtorek 8 listopada 2022 r. o godz. 12:00. Ekspozycja prezentuje życie codzienne i pracę rzemieślników.

Składa się na nią 15 dioram przedstawiających dawne zawody, wśród nich: modystkę, szwaczkę kołder, garncarza, czy lutnika. Wystawa „Dawne zawody w miniaturze” została przygotowana przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie. Będzie ją można oglądać do końca roku.

W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

Mławskie obchody tradycyjnie rozpoczniemy mszą św. o godz. 10:00 w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie ich uczestnicy przejdą do parku miejskiego, gdzie przy pomniku Józefa Piłsudskiego rozpocznie się oficjalna uroczystość.

Zwieńczeniem obchodów będzie XXXI Bieg Niepodległości ulicami wokół parku (początek o 12:30). Więcej informacji na temat tego ostatniego, w tym regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta Mława.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Spotykamy się w soboty o 9:00 na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Miejski Dom Kultury w Mławie organizuje wyjazd do Warszawskiej Opery Kameralnej na spektakl „Castor et Pollux” w niedzielę 13 listopada (odjazd z przystanku MKM przy kościele pw. Świętej Trójcy o godz. 15:00).

Oferta jest skierowana do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Mławy. Koszt wyjazdu to 80 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Wpłaty będą przyjmowane do 4 listopada 2022 r. w kasie Miejskiego Domu Kultury w Mławie.
Oprac. KN

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB