Wtorek, 3 października 2023. Imieniny Bogumiła, Gerarda, Józefy

Pościg za nietrzeźwym kierowcą, grozi mu wysoka kara

2022-10-10 13:02:21 (ost. akt: 2022-10-10 13:04:22)

Autor zdjęcia: KPP

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie nietrzeźwego kierowcy, który próbował uniknąć kontroli, uciekając przed patrolem. Został zatrzymany i obezwładniony chwilę później. W trakcie pościgu uszkodził swój pojazd, popełniał liczne wykroczenia. Został osadzony w policyjnym areszcie, grozi mu wysoka kara.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 9 października, chwilę po północy. Zatrzymany, to 39-letni mieszkaniec Mławy. Patrol prewencji zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę peugeota w pobliżu centrum Mławy.

Na widok interweniującego patrolu, wydającego sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się, kierowca ruszył do ucieczki ulicami miasta. Kilka ulic dalej, wjechał na wysepkę oddzielającą pasy jedni i uszkodził pojazd.

Uszkodzonym pojazdem przejechał jeszcze kilka ulic, po czym porzucił samochód i już pieszo próbował uciec policjantom. Został zatrzymany i obezwładniony chwilę później.

Okazało się, że zatrzymany, nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy miesiąc wcześniej. W organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Jego rajd ulicami miasta zakończył się osadzeniem w policyjnym areszcie. 39-letnemu nietrzeźwemu piratowi drogowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB