Niedziela, 24 września 2023. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Nietrzeźwy kierowca dachował, a później ranny uciekł z miejsca wypadku

2022-09-19 14:13:45 (ost. akt: 2022-09-19 14:16:47)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

O wypadku w Bogurzynku policję powiadomili świadkowie. Kierowca mazdy dachował i uderzył w dwa ogrodzenia prywatnych posesji. Świadkowie widzieli jak sam wydostał się z auta i uciekł, był ranny. Natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęły się jego poszukiwania, w których brała udział także straż pożarna.

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia, kierowca mazdy nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował, uderzając w ogrodzenia dwóch posesji.

Świadkowie zauważyli wychodzącego z auta, rannego mężczyznę, który uciekł w nieznanym kierunku i powiadomili Policję. Interweniujący policjanci szybko ustalili tożsamość kierowcy.

Policyjne patrole oraz straż pożarna, rozpoczęły poszukiwania rannego. Okazało się, że polami dotarł do domu. W organizmie miał ponad promil alkoholu, był ranny. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. 36-letni mieszkaniec powiatu mławskiego został przewieziony do szpitala w Mławie. Trwają dalsze ustalenia i czynności Policji.

Podczas ostatniego weekendu, na terenie Mławy, policyjne patrole zatrzymały dwóch kolejnych nietrzeźwych kierujących.

W niedzielę, po godz. 3 w nocy, patrol zatrzymał jadącego zygzakiem 22-letniego mieszkańca Mławy. Kierowca mercedesa miał w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Ponadto, jak się okazało, nie stosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego skodą, 24-letniego mławianina. Mężczyzna miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, wsiadł za kierownicę, bo sądził, że zdążył wytrzeźwieć. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o przekazywanie informacji, dotyczących nietrzeźwych kierujących. Taką informację można przekazać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie.
Informacja KPPKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB