Poniedziałek, 26 września 2022. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Mławscy rekonstruktorzy w Warszawie [zdjęcia]

2022-09-13 11:44:08 (ost. akt: 2022-09-13 11:57:34)

Autor zdjęcia: Materiały Janusza Dębskiego

Podziel się:

U zbiegu al. Solidarności i ul. Okopowej w niedziele 10 września br. odbyło się plenerowe wydarzenie, nazywane przez warszawiaków Kercelak, na którym można było poczuć klimat przedwojennej Warszawy, a także skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Między innymi można było nabyć lub skosztować na miejscu regionalnych produktów i potraw, poznać ginące zawody, przejechać się i dotknąć starych wojskowych pojazdów, przebadać się, wziąć udział wielu konkursach, quizach i zawodach sportowych.

Zaś na scenie obejrzeć bajkę dla dzieci, wysłuchać koncertu Kapeli Warszawskiej, recitalu z utworami Hanki Ordonówny i gwiazdy wieczoru Blue Cafe.

Wielkimi brawami przywitano grupę rekonstrukcyjną „Zawiszacy”, wspomaganą przez mławskich rekonstruktorów Dorotę i Dariusza Tadrzyńskich, Iwonę Witkowską i Janusza Dębskiego, którzy razem na scenie odegrali okolicznościowe scenki i przedstawili rewie mody, przenosząc oglądających na ulice dawnej Warszawy.

W czasie pikniku nasi aktorzy przebrani najpierw w stroje żydowskie, następnie przedwojenne, byli oblegani przez mieszkańców stolicy, robiąc wspólne zdjęcia, rozmawiając i dopytując skąd jesteśmy.

Nie obyło się także bez wspólnych zdjęć z organizatorami imprezy oraz wiceburmistrzem Warszawy-Woli Robertem Rafałowskim, a także ulotkowej promocji naszego stowarzyszenia. Mławiacy byli także inicjatorami wspólnej zabawy tanecznej z mieszkańcami.

Podsumowując, członkowie naszej grupy rekonstrukcyjnej pozostawili po sobie pozytywne wrażenia i setki pamiątkowych zdjęć z mieszkańcami. Otrzymali również zaproszenie od organizatorów na przyszły rok.

W tym samym dniu na Osiedlu Młodych odbył się Charytatywny Piknik Militarny w którym uczestniczyli pozostali członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława. O tym jeszcze napiszemy.
j.d.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB