środa, 4 października 2023. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

UDANY JOKER MŁAWA CAMP 2022 [zdjęcia]

2022-09-02 09:40:00 (ost. akt: 2022-09-02 09:47:05)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Podziel się:

Stowarzyszenie Joker Mława w dniach od 25 do 30 sierpnia br. zorganizowało obóz sportowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży. Joker Mława Camp odbył się w ośrodku wypoczynkowym Roma w okolicach Gdańska.

W wyjeździe uczestniczyło łącznie 42 osoby, głównie dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat. W obozie udział wzięło również gościnnie kilku rodziców.

— Udało nam się przeprowadzić wszystkie zaplanowane działania. Harmonogram był mocno napięty. Uczestnicy brali udział w ciekawych zajęciach integracyjnych, warsztatowych i profilaktycznych. Dodatkowo codziennie odbywały się zajęcia survivalowe (strzelnica, paintball, strzelanie z łuku, park linowy itp.) oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne (mecze w piłkę nożną, koszykówkę oraz zawody w badmintona) – komentuje kierownik obozu Zbigniew Krystkiewicz, prezes Stowarzyszenia Joker Mława.

— Przez cały wyjazd towarzyszyła nam dokonała pogoda. Cieszę się, że nasi uczestnicy chętnie brali udział we wszystkich działaniach, dodatkowych konkursach i zabawach. Serce rośnie jak widzi się młodych ludzi grających w gry planszowe, rozwiązujących zagadki logiczne czy też uprawiających różne sporty z daleka od smart fonów, tabletów i wszędobylskiego Internetu – dodaje organizator wyjazdu.

W obozie gościnnie wziął udział Filip Wysocki, chłopiec poruszający się na co dzień na wózku inwalidzkim, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni.

— Brał dzielnie udział w większości działań dzięki pomocy taty i wolontariuszy. Był również gościem i głównym bohaterem sesji motywacyjnej pt.: „Yes, you can!”, która miała formę wywiadu z nimi jego tatą i prowadzona była przez wolontariuszki, Natalię Krystkiewicz i Aleksandrę Grzybicką — kontynuuje Zbigniew Krystkiewicz. — Goście opowiadali o swoim codziennym życiu, sukcesach Filipa a także marce odzieżowej FunWear, założonej przez rodziców Filipa, która dostarcza specjalistycznych ubrań dla dzieci niepełnosprawnych ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

Ciekawym wydarzeniem były zajęcia warsztatowe z fizjoterapeutą. Maciej Birn opowiadał o codziennym dbaniu o swoją sylwetkę, zapobieganiu wadom postawy. Warsztaty miały formę praktyczną. Wszyscy mieli więc okazję porozciągać swoje ciało.

Interesującą atrakcją obozu była nocna gra terenowa. Uczestnicy podzieleni zostali na kilka grup i wykorzystując GPSy musieli jak najszybciej odnaleźć ukryte zagadki i rebusy i je rozwiązać. Bezapelacyjnie wygrała grupa dowodzona przez Filipa Wysockiego.

Wszyscy uczestnicy obozu wzięli udział w Biegu Komandosa, który organizowany był w Adventure Park w Gdyni.

Dzieci i młodzież startowały w swoich kategoriach wiekowych i rywalizowały z innymi uczestnikami z całego kraju. Dorośli zaś musieli zmierzyć się z siedmiokilometrową trasą pełną przeszkód.

— Warto zauważyć, że wszyscy uczestnicy naszej grupy podjęli wyzwanie i mu sprostali — mówi kierownik obozu. — Bieg Komandosa ukończyła cała grupa 15 rodziców. Dodatkowo Janek Śledziński zajął 2. miejsce w kategorii wiekowej 14-17 lat.

W poniedziałek 29 sierpnia uczestnicy obozu wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Kolejny raz mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe, tym razem w Movement Arenie, gdzie oprócz parku trampolin, mogli również uprawiać bieg z przeszkodami tzw. parkur.

Największą frajdą okazała się wizyta na torze gokartowym i wspólne rodzinie ściganie się.

Na koniec dzieci i młodzież miały okazję zwiedzić stadion Polsat Plus Arenę.
Warto podkreślić, że podczas całego wyjazdu wolontariuszki zorganizowały i przeprowadziły szereg mini konkursów sportowych, takich jak: strzelanie z łuku, gra w piłkarzyki, zawody w badmintona, konkurs w darta itp. Wszyscy zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

— Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w organizacji wyjazdu, całej kadrze, wolontariuszkom, sponsorom i partnerom. Ogromne podziękowania dla władz lokalnych. Dzięki pomocy finansowej, którą otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego było nam dużo łatwiej zorganizować wiele warsztatów i zajęć integracyjnych. Cieszę się, że wszyscy uczestnicy wypowiadają się w samych superlatywach o wyjeździe. Już dziś zarezerwowaliśmy ten sam ośrodek i pod koniec wakacji w przyszłym roku zamierzamy zorganizować Joker Mława Camp II. Wierzę, że będzie nas jeszcze więcej i że będziemy bawić się równie dobrze jak w tym roku. Już dziś zapraszam do wspólnego wyjazdu – podsumowuje Zbyszek Krystkiewicz.
Realizacja obozu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Mława oraz budżetu powiatu mławskiego.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB