Niedziela, 24 września 2023. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Kierowca i pasażer volkswagena pobili pracownika drogowego kierującego ruchem

2022-08-24 15:54:38 (ost. akt: 2022-08-24 16:02:34)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Podziel się:

Pracownicy firmy wykonującej prace remontowe na odcinku krajowej siódemki w pobliżu Starych Kosin, zaalarmowali patrol ruchu drogowego, że ich kolega kierujący ruchem został pobity przez kierowcę i pasażera z volkswagena. Podczas interwencji, policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych, drugi sam zgłosił się do mławskiej komendy Policji.

— Każdy kierowca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów w takim samym zakresie bez względu na posiadane predyspozycje, czy gabaryty pojazdu. W upalne dni postój w korkach jest dla wszystkich szczególnie uciążliwy, ale wszystkich obowiązują te same zasady, a samodzielne "wymierzanie sprawiedliwości" jest niedopuszczalne i może wiązać się z odpowiedzialnością karną — komentuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

— W miniony poniedziałek przed południem, jak wynika ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów, 48-letni pracownik firmy wykonującej prace remontowe na odcinku krajowej siódemki, który kierował ruchem, zatrzymał volkswagena zbliżającego się od strony Wiśniewa — relacjonuje oficer. — W tym czasie ruch dla tego pasa jezdni był zablokowany. Kierowca i pasażer wysiedli z samochodu. Między nimi, a pracującym na drodze mężczyzną doszło do kłótni.

Pasażer pchnął kierującego ruchem na ogrodzenie z drutu, a kierowca uderzył go gumową rurką. Następnie kierowca i pasażer odjechali.

Pracownik firmy doznał lekkich obrażeń ciała. Kierowca volkswagena już chwilę po zgłoszeniu został zatrzymany przez interweniujący patrol. Pasażer zgłosił się do komendy sam.

Wczoraj — 23 sierpnia — 42-letni kierowca, mieszkaniec powiatu mławskiego usłyszał zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, natomiast 32-letni pasażer, mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Obaj złożyli wyjaśnienia. Trwają dalsze ustalenia.

— Apelujemy do wszystkich o spokój i rozwagę na drodze — kończy asp.szt. Anna Pawłowska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB