Poniedziałek, 15 lipca 2024. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Policjanci podsumowali kontrole w pobliżu szkół

2022-08-22 17:14:54 (ost. akt: 2022-08-22 17:22:46)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły, policjanci ruchu drogowego prowadzili szczegółowe kontrole w rejonie szkół. Przegląd dróg gminnych i powiatowych zakończył się 19 sierpnia. Wnioski z przeprowadzonych kontroli były przekazywane na bieżąco zarządcom dróg. Ujawniono w sumie 53 nieprawidłowości.

Kontrole prowadzone były od początku sierpnia.
— Celem lustracji była poprawa infrastruktury drogowej, służącej bezpieczeństwu na drodze. Kontroli poddano drogi w pobliżu wszystkich placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu. Sprawdzano istniejące oznakowanie oraz stan infrastruktury drogowej, służącej głównie zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym — poinformowała asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Policjanci ujawnili w sumie 53 nieprawidłowości.

Najczęściej ujawniane uchybienia dotyczyły braku odpowiedniego oznakowania pionowego i poziomego, tj. znaku A-17 (dzieci), znaku D-6 (przejście dla pieszych), tabliczki T-27 ( tzw. Agatka), oznakowania P-10 (przejście dla pieszych).
Ponadto niektóre znaki były zasłonięte przez roślinność, niewidoczne i nieczytelne.

Zarządcom dróg na poprawę oznakowania i infrastruktury zostało już niewiele czasu. Policjanci ruchu drogowego, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem sprawdzą, czy wskazane we wnioskach pokontrolnych nieprawidłowości udało się usunąć.
Informacja KPPKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB