środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Wypadek na ul. Bagno w Mławie, ranny pieszy

2022-08-03 15:59:56 (ost. akt: 2022-08-03 16:01:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie wypadku, do którego doszło wczoraj 2 sierpnia o godz. 13:00 na ul. Bagno w Mławie. 65-letni mławianin prowadzący rower został potrącony przez kierującego Fiatem Dukato. Z obrażeniami ciała mężczyznę przewieziony do mławskiego szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem ciężarowym marki Fiat Dukato 35-letni mieszkaniec Warszawy, na ul. Bagno, wykonując manewr cofania, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa prowadzącemu rower mławianinowi.

W wyniku zdarzenia 65-letni mieszkance Mławy, doznał między innymi obrażeń kości udowej. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku.

Policja apeluje o ostrożność - cofanie jest jednym z trudniejszych manewrów i przyczyną wielu niezdanych egzaminów na prawo jazdy. Kierowca jadący do tyłu musi uważać na pieszych, przeszkody stałe, zaparkowane pojazdy, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Według kodeksu ruchu drogowego, kierowca wykonujący manewr cofania w większości przypadków ponosi odpowiedzialność za wszelkie stłuczki i kolizje. Wobec tego, podczas tej czynności należy zachować odpowiednią czujność i ostrożność.
Asp. Aneta Prusik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB