środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Nowe wyposażenie dla mławskich strażaków ochotników

2022-07-26 08:45:00 (ost. akt: 2022-07-26 08:48:15)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Miasto Mława otrzyma dotację celową z Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie zakupu wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wsparcie otrzymają OSP Mława przy ul. Padlewskiego i OSP Mława przy ul. Piekiełko.

Kwota wsparcia wynosi 20.000 zł, z czego 12.900 złotych jest przeznaczone na wydatki bieżące, a 7.100 zł na wydatki inwestycyjne.

Wśród jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które skorzystają z pomocy, znajdują się OSP Mława z siedzibą przy ul. Padlewskiego 15 oraz OSP Mława z siedzibą przy ul. Piekiełko 66.

Pierwsza z wymienionych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej od 2020 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i tworzy ją 67 strażaków.
W 2021 roku wzięła udział w 19 akcjach pożarniczych oraz 64 zabezpieczeniach operacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, a także 44 razy wyjechała do likwidacji miejscowych zagrożeń.

Jest ona wspierana przez jednostkę OSP Piekiełko, która ma w swoich szeregach strażaków ratowników.

Do sprzętu, który zostanie zakupiony w ramach dofinansowania należy m.in. osobista kamera termowizyjna, detektor napięcia prądu przemiennego, różnego rodzaju odzież specjalna, system szybkiej stabilizacji, zestaw do wyważania drzwi, zestaw ratowniczy OSP-R1, maszt oświetleniowy itp.

Specjalistyczny sprzęt i ubrania ochronne z pewnością przydadzą się mławskiej straży pożarnej, ponieważ według analiz wyposażenia jednostek i ich dotychczasowej aktywności w działaniach ratowniczo-gaśniczych, widoczne są w nich braki.

Dzięki zakupowi wspomnianych urządzeń strażacy będą mogli prowadzić akcje ratownicze w różnorodnych sytuacjach zagrożenia, w których jest utrudniony dostęp do poszkodowanego oraz pomogą im one w udzielaniu pierwszej pomocy przy akcjach ratowniczych.

Oprócz tego sprzęt ten jest niezbędnym wyposażeniem dla jednostek i samochodów, które biorą udział w akcjach ratowniczych.

Kupno nowego sprzętu wpłynie również na poprawę gotowości jednostek do podejmowania działań ratowniczo-gaśniczych na terenie północnego Mazowsza, przez co przyczyni się do polepszenia bezpieczeństwa w naszym mieście i w całym województwie mazowieckim.
Joanna Dorota Kucińska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB