Niedziela, 24 września 2023. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Były mławski policjant trafił do aresztu. Jest podejrzany o gwałt

2022-07-20 10:23:32 (ost. akt: 2022-07-20 10:52:48)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Były mławski policjant 53-letni Piotr Sz. postanowieniem Sądu Rejonowego w Mławie trafił do aresztu. Jest podejrzany o gwałt na 49-latce, do którego miało dojść w nocy z 16 na 17 lipca w jednym z hosteli na terenie gminy Szydłowo. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Wczoraj - 19 lipca 2022 Sąd Rejonowy w Mławie wydał postanowienie o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na okres jednego miesiąca wobec byłego funkcjonariusza mławskiej policji Piotra Sz.

Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie gwałtu na 49-letniej kobiecie, mieszkance innego województwa. Do gwałtu miało dojść po imprezie w nocy z 16 na 17 lipca w jednym z hosteli na terenie gminy Szydłowo. Podejrzanego zatrzymał wezwany patrol policji.
Prokuratur Rejonowy w Mławie przedstawił 53-latkowi zarzuty i złożył wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

Były policjant nie przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Jednak sąd przychylił się do wniosku prokuratury i jak wspomnieliśmy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na jeden miesiąc.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska prokuratura.

Jak się okazuje, to nie jedyne postępowanie prowadzone przeciwko byłemu funkcjonariuszowi mławskiej policji. Jesienią został wydalony ze służby, ponieważ jest podejrzany o przekroczenie uprawnień podczas pełnienia obowiązków. Miał niezasadnie użyć środków przymusu bezpośredniego wobec jednego z obywateli.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB