Wtorek, 28 listopada 2023. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Kierowca miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu i myślał, że jest trzeźwy

2022-07-18 13:35:25 (ost. akt: 2022-07-18 13:40:31)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 38-latek miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu i myślał, że jest trzeźwy. Zatrzymany ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek, przed południem na drodze w miejscowości Załęże. Patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem.

Okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu mławskiego miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, pił alkohol poprzedniego dnia. Wsiadł za kierownicę, bo sądził, że jest trzeźwy.

Podczas kontroli okazało także, że 38-latek ma orzeczony przez sąd, dożywotni zakaz kierowania pojazdami a samochód, którym kierował nie jest ubezpieczony ani dopuszczony do ruchu.

Volkswagen został odholowany na policyjny parking. Zatrzymanemu, nietrzeźwemu kierowcy z dożywotnim zakazem grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności Policji.

Tego samego dnia wieczorem, na ul. Wyspiańskiego w Mławie, patrol prewencji zatrzymał kolejnego kierującego z sądowym zakazem. 26-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierował uszkodzonym i niedopuszczonym do ruchu pojazdem.

Kolejny, tego dnia, volkswagen trafił na policyjny parking. Jego właściciel odpowie za niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami, orzeczonego przez sąd. Grozi mi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB