środa, 4 października 2023. Imieniny Edwina, Rosławy, Rozalii

Ojciec i syn zatrzymani przez policję za uprawę konopi

2022-07-15 15:53:10 (ost. akt: 2022-07-15 16:00:59)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Mławscy kryminalni zatrzymali ojca i syna, mieszkańców powiatu mławskiego, którzy uprawiali konopie indyjskie. Policjanci odnaleźli także gotowy do sprzedaży susz. Wartość rynkową nielegalnego towaru oszacowano na ponad 40 tys. złotych. Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do likwidacji uprawy oraz zatrzymania obu podejrzanych mężczyzn doszło w tym tygodniu na terenie jednej z gmin powiatu mławskiego. Podczas prowadzonego przeszukania na terenie gospodarstwa, w piwnicy domu policjanci odnaleźli namiot wyposażony w aparaturę do hodowli konopi oraz zerwane i odłożone do kartonu rośliny.

W pomieszczeniach gospodarczych kryminalni odnaleźli drugi namiot z takim samym wyposażeniem, kilka doniczek z sadzonkami oraz zerwane i składowane do ususzenia rośliny.

Podczas przeszukania zabezpieczono także gotowy do sprzedaży susz konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali podejrzanych o uprawę oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających 45-leniego mieszkańca powiatu mławskiego oraz jego 17-letniego syna.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB