Niedziela, 24 września 2023. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Nowy telewizor lub dekoder z dofinansowaniem

2022-07-06 10:30:00 (ost. akt: 2022-07-06 10:32:24)

Autor zdjęcia: pixabay

Podziel się:

Rusza rządowy program dofinansowania zakupu nowego telewizora lub dekodera dla osób, których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną. 27 czerwca Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł przesłał do burmistrza Mławy pismo w tej sprawie.

Wojewoda napisał: „Pragnę poinformować, że (...) w regionie mazowieckim następuje zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji. W ramach przełączenia sygnału do standardu DVB-T2/HEVC zmieniają się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu – wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

Mieszkańcy, których telewizory nie odbierają nowego sygnału nadawania bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru, mogą skorzystać z rządowego programu dofinansowania 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera – zgodnych z nowym standardem.

Rządowe dofinansowanie do zakupu telewizora lub dekodera przysługuje osobom, których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną, a w związku z tym nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu odbiornika cyfrowego.

Obywatel składający wniosek o przyznanie świadczenia składa również oświadczenie o tym, że trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego uniemożliwia mu samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego w celu zapewnienia odbioru przez to gospodarstwo domowe naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC, bez uszczerbku dla podstawowych potrzeb życiowych gospodarstwa domowego tej osoby".

Informacje o rządowym programie dofinansowania znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl

Można je także uzyskać także za pośrednictwem specjalnej infolinii, dzwoniąc pod numer 42 253 54 30, lub pisząc na skrzynkę kontaktową: cyfrowaTV@coi.gov.pl.
IP/red.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB