Piątek, 12 sierpnia 2022. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Właściciel 60 krzewów konopi trafił do aresztu

2022-06-30 16:24:58 (ost. akt: 2022-06-30 16:30:25)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Ponad 60 krzewów konopi indyjskich uprawiał 33-letni mieszkaniec gminy Wiśniewo. W mieszkaniu i budynkach gospodarczych, policjanci odnaleźli gotowy do sprzedaży susz roślinny, dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze. Podejrzany mężczyzna, na wniosek prokuratury, został aresztowany na 3 miesiące.

33-latek uprawiał krzewy konopi w pobliżu domu. Podczas przeszukania, w pomieszczeniach gospodarczych i mieszkalnych, policjanci odnaleźli ponad 800 gramów gotowego do sprzedaży suszu marihuany.

Mężczyzna przechowywał towar w 20-litrowej beczce, słoikach a nawet pudełku po telefonie. Mławscy kryminalni zabezpieczyli także dwie wagi elektroniczne, służące do porcjowania narkotyków oraz dużą ilość gotówki w złotówkach i euro.

33-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek miejscowej prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, aresztowano go na 3 miesiące.

Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie i uprawę znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze czynności mławskiej Policji i Prokuratury Rejonowej w Mławie.
Informacja KPP


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB