Piątek, 12 sierpnia 2022. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Umowy na wymianę pieców podpisane

2022-06-27 08:40:00 (ost. akt: 2022-06-27 08:45:09)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

W poniedziałek 20 czerwca 2022 r. około 40 mieszkańców Mławy podpisało z burmistrzem miasta Sławomirem Kowalewskim umowy na wymianę pieców węglowych na gazowe. Jakie argumenty ich do tego przekonały?

Chcą ułatwić sobie życie, bo z węglem jest bardzo dużo pracy. Poza tym jego cena poszła tak w górę, że gaz jest lepszym rozwiązaniem. No i skoro jest dofinansowanie od burmistrza, to warto skorzystać i żyć przy okazji bardziej ekologicznie – to opinie beneficjentów programu dofinansowania wymiany pieców, którzy w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. podpisali umowy z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim.

Na poniedziałkowe spotkanie w Pałacu Ślubów przybyło około 40 osób zainteresowanych wymianą pieców węglowych na gazowe jeszcze w tym roku. Burmistrz przypomniał im zasady otrzymania dotacji.

Zachęcał do zadawania pytań, na które odpowiadał wraz z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej – Naczelnik Moniką Kucką i podinspektorem ds. czystego powietrza Edwardem Judziakiem. Dokumenty wspólnie z burmistrzem podpisywała Skarbnik Miasta Justyna Aptewicz.

– Chcę, aby Państwo dostali te pieniądze, dlatego tak ważne jest, aby wymagane warunki zostały spełnione. W przypadku wątpliwości można przyjść do Urzędu Miasta Mława, gdzie pracownicy pomogą i wyjaśnią wszystkie niejasności – wielokrotnie podkreślał Sławomir Kowalewski.

Przypomnijmy, beneficjent ubiegający się o dofinansowanie, może je otrzymać w wysokości 30 proc. poniesionego kosztu kwalifikowanego w kwocie nie większej niż 4.500 zł. Osoby, które podpisały już umowy, muszą dokonać wymiany pieca. Po poprawnej zmianie instalacji, odebraniu jej przez komisję i złożeniu wniosku o płatność, nastąpi wypłata pieniędzy.

– W tym roku stanie się to jeszcze szybciej niż w latach ubiegłych, w ciągu tygodnia od chwili złożenia wymaganego kompletu dokumentów – zadeklarował burmistrz.

Każdy, kto skorzysta z dofinansowani, zobligowany jest umieścić na swojej posesji tabliczkę informującą, że projekt został dofinansowany przez Miasto Mława.

Od 2017 roku Mława realizuje autorski projekt dofinansowania wymiany pieców węglowych na gazowe. Dotychczas z pomocy miasta skorzystało lub skorzysta prawie 400 właścicieli nieruchomości, a suma wypłat osiągnie niemal 2 000 000 zł. W tym roku na dofinansowanie wymiany pieców w budżecie miasta przeznaczono 200 000 zł.

Wnioski przyjmowane są do 30 września br. Można je składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława w dni robocze od 8:00 do 16:00, we wtorki – do18.00.
WM,MG/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB