Poniedziałek, 4 lipca 2022. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Będzie się działo na działkach w Mławie

2022-06-22 14:00:00 (ost. akt: 2022-06-22 14:05:12)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Burmistrz Sławomir Kowalewski oraz prezesi zarządów mławskich ogrodów działkowych podpisali umowy na realizację ważnych inwestycji działkowych o ogólnej wartości 200 000 zł!

W piątek 10 czerwca br. podpisane zostały umowy na realizację czterech projektów, które poprawią warunki korzystania przez mieszkańców Mławy z ogrodów działkowych.

Planowane zadania to:
- Przedłużenie głównej alei przejazdowej na terenie zarządzanym przez Stowarzyszenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „550-lecia Mławy” w Mławie, gdzie wybudowane zostanie 250 m2 drogi z kostki brukowej.

- Modernizacja istniejącej sieci elektrycznej zasilającej altany na terenie zarządzanym przez Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie, Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Lasem” w Mławie.
Zadanie obejmować będzie wymianę 350 m przewodów aluminiowych na miedziane, zamontowanie 24 skrzynek rozdzielczych i 48 liczników, wykonanie pomiarów elektrycznych i uziemienia.

- Rozbudowa i modernizacja oświetlenia oraz sieci elektrycznej na terenie ogródków działkowych Stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy „RELAX” w Mławie. Zadanie obejmie montaż oświetlenia głównej alejki, montaż 8 lamp oświetleniowych od ul. Kopernika do ul. Działkowców oraz 18 skrzynek elektrycznych i 108 liczników.

- Budowa i modernizacja zasilania energetycznego na terenie zarządzanym przez Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie, Rodzinny Ogród Działkowy „Za Torem” w Mławie. Działanie wiązać się będzie z wymianą przewodu energetycznego, ułożeniem kabla zasilającego, montażem 10 skrzynek z wyposażeniem podliczników i zabezpieczeń oraz uziemienia.

Na podpisaniu umowy Stowarzyszenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „550-lecia Mławy” w Mławie reprezentował Prezes Zarządu Włodzimierz Frelczak, Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie, Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Lasem” w Mławie – Prezes Zarządu Hipolit Umięcki, Stowarzyszenie Rodzinny Ogród Działkowy „RELAX” w Mławie – Prezes Zarządu Paweł Fabisiak, a Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie, Rodzinny Ogród Działkowy „Za Torem” w Mławie – Prezes Zarządu Romuald Przybyszewski.

Miasto Mława reprezentowali burmistrz Sławomir Kowalewski oraz skarbnik – Justyna Aptewicz.

Każde z zadań otrzymało dofinansowanie w wysokości 40 000 zł, po 20 000 zł z budżetów Mławy i Mazowsza (Burmistrz Miasta Mława złożył wniosek i uzyskał 80 000 zł dofinansowania od Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców” – „Mazowsze dla działkowców 2022”.

Działkowcy sami również partycypują w kosztach – każde ze stowarzyszeń finansuje 20 proc. inwestycji, angażując 10 000 zł.
Magdalena Grzywacz/KSMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB