Poniedziałek, 29 maja 2023. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Rusza remont kina, muzeum i biblioteki w Mławie

2022-06-22 09:17:22 (ost. akt: 2022-06-22 09:21:56)
Od lewej: skarbnik Justyna Aptewicz, burmistrz Sławomir Kowalewski, Paweł Włodkowski i Paweł Woliński

Od lewej: skarbnik Justyna Aptewicz, burmistrz Sławomir Kowalewski, Paweł Włodkowski i Paweł Woliński

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

W poniedziałek 20 czerwca w sali kina Kosmos w Mławie podpisano umowę na rozbudowę Miejskiego Domu Kultury oraz termomodernizację budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Prace potrwają półtora roku.

– Od wielu lat marzyliśmy o tym, żeby zmodernizować salę kina MDK-u i pozostałe jednostki kultury. Udało nam się pozyskać na ten cel dofinansowanie – aż 20.000.000 zł z rządowego programu Polski Ład. 9.000.000 zł dokładamy z własnego budżetu. Cieszę się, że ta oczekiwana przez wielu mławian inwestycja już się rozpoczyna i niedługo będziemy mogli korzystać m.in. z nowoczesnego kina i nowego piętra domu kultury – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: „Włod-Bud-Dachy” z Ojrzenia oraz Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne Paweł Woliński z Ciechanowa, które remontowało m.in. budynek Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie.

– Zaczynamy od ogrodzenia terenu i rozbiórki części budynku kina. Kino i nadbudowa piętra MDK-u będą wykonane w tym roku. Termomodernizacja muzeum i biblioteki jest zaplanowana na przyszły rok – wylicza Paweł Włodkowski z „Włod-Bud-Dachy”.

Umowę z przedstawicielami konsorcjum Pawłem Włodkowskim i Pawłem Wolińskim podpisali burmistrz Sławomir Kowalewski oraz skarbnik Justyna Aptewicz.
UA/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB