Wtorek, 5 lipca 2022. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Pół wieku razem

2022-06-21 09:00:00 (ost. akt: 2022-06-21 09:04:01)
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Ewa i Lech Dudkiewiczowie, Genowefa i Zygmunt Lulińscy, Elżbieta i Benedykt Śmigielscy oraz Anna i Jan Wojciechowscy. Na zdjęciu z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Ewa i Lech Dudkiewiczowie, Genowefa i Zygmunt Lulińscy, Elżbieta i Benedykt Śmigielscy oraz Anna i Jan Wojciechowscy. Na zdjęciu z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Pół wieku razem - nie każdemu jest dany taki piękny staż małżeński. Tym razem Złote Gody świętowały w Mławie cztery pary małżeńskie. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu otrzymały, przyznane przez Prezydenta RP, medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Cztery pary otrzymały z rąk Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Poświadczające ich przyznanie legitymacje wręczyła im Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzena Lipińska.

Podczas kameralnej uroczystości w Pałacu Ślubów medale otrzymali: Ewa i Lech Dudkiewiczowie, Genowefa i Zygmunt Lulińscy, Elżbieta i Benedykt Śmigielscy oraz Anna i Jan Wojciechowscy.

– Drodzy państwo, gratuluję wam serdecznie tego, że jesteście razem przez pięćdziesiąt lat. Postęp medycyny jest tak ogromny, że następne pięćdziesiąt jest przed wami. Trzeba być optymistą i liczyć dni do kolejnych pięknych jubileuszy. To ważne, żeby móc planować. Oczywiście jutro nie należy do nas, ale warto mieć plany i wieść życie pełne optymizmu oraz nadziei na to, że możliwe będzie to, co teraz wydaje się nam niemożliwe – zwracał się do jubilatów burmistrz Sławomir Kowalewski.

Oprócz medali i legitymacji, małżonkowie otrzymali także bukiety kwiatów oraz zestawy upominków. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.

Przypominamy, że osoby zamieszkałe na terenie miasta, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego (Pałac Ślubów w parku miejskim).

USC prosi, aby zabrać ze sobą dowody osobiste, w celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.
KN/KSMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB