Wtorek, 5 lipca 2022. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Program Dni Mławy 2022

2022-06-15 10:17:06 (ost. akt: 2022-06-15 10:26:50)
Leszcze wystąpią na Dniach Mławy 2022

Leszcze wystąpią na Dniach Mławy 2022

Autor zdjęcia: ina

Podziel się:

Święto Mławy w tym roku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Zacznie się 9 lipca Jarmarkiem Wojciechowym, a następnie: pokazy samochodów, food trucki, teatr kukiełkowy, koncerty, kino plenerowe, pokazy sokolnika i teatr ognia. Będzie się działo!

Dni Mławy to dwudniowe święto miasta organizowane w terminie zbliżonym do 13 lipca – dnia, w którym przypada rocznica nadania Mławie praw miejskich (co nastąpiło w 1429 roku). Tegoroczna odsłona Dni Mławy to powrót do przedpandemicznego świętowania na dużą skalę.

Atrakcje będą zarówno w centrum miasta, jak i na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie w sobotę 9 lipca zostanie zorganizowany Friendly City Festival Mława 2022. Wcześniej, od godziny 9:00 w centrum Mławy: Jarmark Wojciechowy, zlot samochodów tuningowanych, wystawa pojazdów strażackich, foodtrucki (będą z nami przez trzy dni – od piątku 8.07 do niedzieli 10.07), teatrzyk kukiełkowy na parkowym trawniku, atrakcje dla najmłodszych w miasteczku profilaktycznym.

Niedziela zapowiada się bardziej kameralna, parkowa, ale z wielkimi atrakcjami. Od godziny 12:00 rusza kino plenerowe, w repertuarze którego znajdą się zarówno filmy dla dzieci, jak i dla dorosłych. Od południa także pokazy sokolnictwa i stoisko z atrakcjami dla dzieci. O 16:00 wernisaż wystawy przygotowanej przez stowarzyszenie Mława – Miasto Zabytkowe o historii mławskiej Wólki. O 18:00 natomiast – koncert zespołu The Postman, grającego przeboje zespołów The Beatles oraz Skaldowie. O 20:00 zaprosimy na ostatni seans do kina plenerowego, a już po zmroku – o 22:00 – na widowiskowy teatr ognia.

Na wydarzenia zapraszają Burmistrz Miasta Mława oraz dyrektorzy miejskich jednostek kultury i sportu: Miejskiego Domu Kultury, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie oraz współpracujące z miastem organizacje: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, stowarzyszenie Mława – Miasto Zabytkowe oraz Adrian Nowakowski, odpowiedzialny za The Event - Mławski Festival vol. 3.
Informacja UMM

Program DNI MŁAWY 2022

8-10 lipca Festival Food Trucków (Park Miejski)

9 lipca
od. godz. 9.00 (centrum miasta - park miejski, Stary Rynek, ul. 3 Maja i Bolesława Chrobrego)
Jarmark Wojciechowy
The Event vol. 3 Zlot samochodów tuningowanych
Pokaz pojazdów strażackich
Miasteczko profilaktyczne dla dzieci
Teatrzyk kukiełkowy "Legenda o Mławie"

od godz. 16.00 MOSiR Mława
Friendly City Festiwal 2022
koncerty Cinematic Groove, Zorka, Witek Muzyk Ulicy, Leszcze, Łydka Grubasa, zabawa taneczna z DJ'em

10 lipca
od godz. 12.00 kino plenerowe, pokazy sokolnictwa, stoiska dla dzieci (park miejski)
godz. 18.00 Koncert zespołu The Postman (estrada w parku)
godz. 22.00 Teatr Ognia Enigma (park miejski)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB