Poniedziałek, 15 lipca 2024. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Mazowieccy terytorialsi szkolą się z żołnierzami armii brytyjskiej i amerykańskiej

2022-06-02 09:21:40 (ost. akt: 2022-06-02 09:26:14)

Autor zdjęcia: Materiały 5MBOT

Podziel się:

Już blisko 100 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej brało udział we wspólnych szkoleniach z żołnierzami armii brytyjskiej i amerykańskiej. Mazowieccy terytorialsi budują w ten sposób zdolności do współpracy z partnerskimi armiami państw NATO.

W zeszłym roku 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej nawiązała współpracę z wojskami państw sojuszniczych, dzięki czemu żołnierze brygady mają możliwość na wymianę doświadczeń, rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowych.

Przez ostatnie 2 tygodnie grupa żołnierzy mazowieckiej brygady uczestniczyła w szkoleniu URBAN EXERCISE razem z żołnierzami Armii Stanów Zjednoczonych i żołnierzami Armii Wielkiej Brytanii z Grupy Bojowej eFP w Bemowie Piskim.

Żołnierze poznali taktykę działania sojuszników w terenie zurbanizowanym, mieli możliwość zapoznania się z bronią używaną przez żołnierzy brytyjskich oraz strzelania z karabinka L85.

Dużo czasu szkoleniowego poświęcono na ćwiczenia z zakresu działania w terenie zurbanizowanym, które odbywały się na terenie opuszczonej fabryki w Ełku. W trakcie szkolenia realizowano wiele różnych scenariuszy taktycznych zarówno w dzień jak i w nocy.

Szkolenie było doskonałą okazją do poznania sposobu działania poszczególnych armii w terenie miejskim, wymiany doświadczeń szkoleniowych, zapoznania się z uzbrojeniem i wyposażeniem żołnierzy.

Wspólne szkolenia są kontynuowane i obecnie przyszli podoficerowie biorący udział w kursie podoficerskim SONDA w Komorowie mają możliwość szkolenia się z żołnierzami brytyjskimi również uczestniczącymi w Sondzie.
Aneta Szczepaniak, Rzecznik Prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB