środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Pieszy patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

2022-05-23 11:47:01 (ost. akt: 2022-05-23 11:53:48)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Patrol pieszy pododdziału prewencji w Płocku, pełniący służbę na terenie Mławy, zatrzymał w centrum miasta nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec Żuromina miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. Sposób w jaki wysiadał z auta zwrócił uwagę patrolujących ulice policjantów.

Jak poinformowała asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie do zdarzenia doszło w piątek wieczorem.

Policjanci patrolujący pieszo centrum miasta, zauważyli kierującego fiatem, który po zatrzymaniu na parkingu, wysiadał z auta mając problem z utrzymaniem równowagi. Został natychmiast zatrzymany.

Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec Żuromina. Mężczyzna oświadczył interweniującym policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę wypił jedno piwo. W efekcie stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.

Zatrzymanemu, nietrzeźwemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policjanci apelują – jeśli widzisz, że ktoś kto wcześniej pił alkohol wsiada za kierownicę – reaguj natychmiast. Jeśli nie jesteś w stanie uniemożliwić mu jazdy, wezwij Policję.

Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków – powiadom Policję – tel. 112.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB