środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Mistrzyni lekkiej atletyki Lidia Chojecka – Leandro trenowała terytorialsów [zdjęcia]

2022-05-18 08:24:10 (ost. akt: 2022-05-18 08:30:35)

Autor zdjęcia: Materiały 5MBOT

Podziel się:

W niedzielę 15 maja na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach odbył się trening z multimedalistką w biegach krótkodystansowych, finalistą olimpijską, Lidią Chojecką – Leandro, która od 2020 roku jest żołnierzem 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Organizatorem treningu była 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, której jeden z batalionów mieści się w Siedlcach. To właśnie w siedleckim 53 batalionie lekkiej piechoty od blisko półtora roku służy olimpijka st. szer. Lidia Chojecka – Leandro.

— Dobry żołnierz to przede wszystkim żołnierz sprawny — mówi dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, który także wziął udział w treningu.

St. szer. Chojecka jest obecnie trenerką lekkiej atletyki.
— Wcześniej sama uprawiałam lekką atletykę, biegałam przez 20 lat, teraz pracuję z dziećmi. Bardzo się cieszę, że mogę też realizować swoją pasję i pracę razem z żołnierzami – skomentowała Chojecka.
W treningu udział wzięło ponad 60 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady OT oraz kilkoro osób, pasjonatów sportu, ponieważ trening był otwarty dla mieszkańców regionu.

Była to pierwsza taka inicjatywa mazowieckich terytorialsów. W przyszłości planowane są kolejne „Treningi z Mistrzem”
Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB