Wtorek, 30 maja 2023. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Wycieczka dzieci do Komendy Straży Pożarnej w Mławie

2022-05-16 09:30:00 (ost. akt: 2022-05-16 09:33:07)

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

Podziel się:

Uczniowie klasy IIb ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie odwiedzili mławskich strażaków. Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej była bardzo udana. Dzieci nie tylko zdobyły nową wiedzę, ale też doskonale się bawiły.

W poniedziałek 9 maja 2022 r. uczniowie klasy IIb ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie udali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Mławie. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu pożarniczego, stanowiącego wyposażenie jednostki.

Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Obserwowały zjazd strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się, jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.

Z dużym zainteresowaniem obejrzały strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą go przymierzały i zakładały hełm.

Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wozy strażackie. Wielką atrakcją było wejście do wozów. Niesamowitą frajdę sprawiło dzieciom przewracanie pachołków wodnym strumieniem z węża strażackiego.

Strażacy przypomnieli, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy-998. Bardzo dziękujemy panom: Michałowi, Miłoszowi, Bartoszowi i Tomaszowi za serdeczne przyjęcie i ciekawy sposób przekazanie wszelakiej wiedzy.

Z wycieczki uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Materiały szkoły

Wycieczka do Komendy Straży Pożarnej

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB