Poniedziałek, 29 maja 2023. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

„Na dwóch krańcach świata” – wernisaż w „Trzynastce”

2022-05-13 08:45:09 (ost. akt: 2022-05-13 08:44:57)
Jedna z fotografii Ewy Stangrodzkiej-Kozłowskiej

Jedna z fotografii Ewy Stangrodzkiej-Kozłowskiej

Autor zdjęcia: Ewa Stangrodzka-Kozłowska

Podziel się:

Galeria „13” i Ciechanowski Klub Fotograficzny zapraszają na otwarcie wystawy Ewy Stangrodzkiej pt. „Na dwóch krańcach świata”, który odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. o godzinie 18:00 w siedzibie galerii mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.

Wystawa liczy ponad 50 fotogramów ukazujących cząstkę przyrody dwóch krajów: USA i Polski – ziemi ciechanowskiej. Autorka poprzez swoje zdjęcia udowadnia, że mazowieckie krajobrazy i przyroda wcale nie są gorsze od amerykańskich, warte także pokazywania.

Ewa Stangrodzka-Kozłowska to ciechanowianka, poetka, dziennikarz Tygodnika Ciechanowskiego i Mazowieckiego. Przewodnik turystyczny po Ciechanowie i Opinogórze, Mazowszu, Warmii i Mazurach oraz Świętokrzyskiem.

Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych z językiem niemieckim oraz instruktor przewodnictwa. Członek zarządów Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej i Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Inicjatorka powołania w 2007 roku Ciechanowskiego Oddziału SAP, prezes kadencji 2007-2012. Współautorka przewodnika po północnym Mazowszu „Są takie miejsca” i autorka dwóch tomików poezji „Kamień czasu” i „Siedem Łez” oraz licznych wierszy w almanachach i zbiorach poezji.

Jej utwory poetyckie tłumaczono na języki węgierski i niemiecki. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. W 2017 roku otrzymała Literacką Nagrodę im. Stefana Żeromskiego, a w 2019 – nagrodę im. Bolesława Prusa, obie przyznawane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Bierze udział w poetyckich spotkaniach autorskich, prowadzi lekcje i spotkania regionalne w szkołach i muzeach. Podróżuje z pasją i fotografuje. Uczestniczy w plenerach i wystawach fotograficznych.

W czasie spotkania będziemy mogli poznać osiągnięcia i dokonania pani Ewy – te artystyczne i zawodowe. Posłuchamy jej wierszy w wykonaniu Krzysztofa Bieńkowskiego z Płocka, zaś o stronę muzyczną zadba ciechanowska piosenkarka Joanna Kiszkurno, która zaprezentuje się w repertuarze rozrywkowym. Nie zabraknie także konkursów, słodkiego poczęstunku i lampki szampana.

Na wystawę zaprasza i szczególnie poleca Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.
Miejsce przyjazne kulturze i ludziom.
Więcej zdjęć na profilu facebookowym M Miasto Mława.
Wystawę można oglądać do 10 czerwca 2022 r.
JD

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB