Wtorek, 30 maja 2023. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Znamy laureatów konkursu recytatorskiego dla uczniów klas IV-VIII

2022-05-12 14:57:19 (ost. akt: 2022-05-12 15:06:50)

Autor zdjęcia: Materiały BP

Podziel się:

We środę 11 maja 2022 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej Filia w Mławie odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VIII ph. „Kocham Cię Polsko”. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Wesołowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie.

Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja piękna i kultury języka polskiego, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół podstawowych, prezentacja i promowanie młodych talentów.

Jury miało nie lada zadanie, ponieważ do udziału w konkursie zakwalifikowało się ostatecznie 37 uczniów z powiatu mławskiego, a poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki.

Ostatecznie komisja konkursowa w składzie: Helena Grącka - przewodnicząca, Janusz Dębski, Agata Mierzwa i Anna Wesołowska postanowiła nagrodzić:
I miejsce - Martyna Wesołowska — SP nr 6 w Mławie
II miejsce - Antonina Łukasik – SP nr 1 w Mławie
III miejsce - Julia Rutecka- SP nr 4 w Mławie

Ponadto wyróżniono: Gabriela Zawodnik- SP w Wieczfnii Kościelnej, Hubert Szczepański- SP w Wyszynach Kościelnych, Daria Waśniewska- SP nr 3 w Mławie, Robert Jurkiewicz- SP nr 2 w Mławie.
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom podziękowania wraz ze słodkim załącznikiem.
Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wszystkim nauczycielom za wkład pracy związany z przygotowaniem i opieką nad uczniami.
Informacja BP
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB