Niedziela, 24 września 2023. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Nowa wystawa plenerowa w Mławie

2022-05-02 08:29:27 (ost. akt: 2022-05-02 08:53:52)

Autor zdjęcia: Materiały APW O/Mława

Podziel się:

Aż do 27 maja br. będzie można podziwiać wystawę plenerową pt. „Wykonywa się fotografie... Znani i nieznani w obiektywie warszawskich fotografów z II połowy XIX wieku", która pojawiła się na ogrodzeniu Parku Miejskiego w Mławie, od ulicy Żeromskiego.

Wystawa „Wykonywa się fotografie... Znani i nieznani w obiektywie warszawskich fotografów z II połowy XIX wieku" już dostępna!!! Do 27 maja br. będzie można ją podziwiać na ogrodzeniu Parku Miejskiego w Mławie, od ulicy Żeromskiego.

Wystawa prezentuje sylwetki znanych postaci zasłużonych dla Warszawy poprzez swoją działalność na polu polityki, nauki i sztuki, m.in. Stanisława Moniuszki, Heleny Modrzejewskiej, Juliusza Osterwy, czy Wiktorii Kaweckiej, jak i osób zupełnie anonimowych. Dzięki zachowanym fotograficznym portretom możemy poznać obowiązujące w II połowie XIX wieku kanony mody, modne fryzury i dodatki.

Wiosna rozgościła się już na dobre i przyniosła nam pogodę sprzyjającą spacerom. Tym bardziej organizator wystawy Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Mławie zachęca do zwiedzenia ekspozycji, a my się do tej zachęty dołączamy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB