środa, 29 listopada 2023. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Pierwszaki spotkały się z burmistrzem i poznały ratusz

2022-04-14 13:50:03 (ost. akt: 2022-04-14 14:13:04)

Autor zdjęcia: Wioletta Mikucińska

Podziel się:

Trzy grupy pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie odwiedziły tutejszy ratusz, by poznać pracę urzędu, dowiedzieć się czegoś o dziejach Mławy i spotkać się z władzami miasta. Wielu z nich zaskoczyło nas bogatą wiedzą na temat historii miasta i Polski, nie brakowało też dociekliwych pytań z ich strony.

Dzieci zwiedziły kilka ciekawych miejsc ratusza. Dowiedziały się m.in., co można załatwić w kancelarii urzędu i na co są przeznaczane uiszczane w kasach podatki i opłaty.

W biurze rady miasta zobaczyły sztandar Mławy i odkryły, skąd się wzięły i jakie mają znaczenie poszczególne elementy herbu miasta, a w sali konferencyjnej – że to największe w ratuszu pomieszczenie było do niedawna wykorzystywane jako sala ślubów.

Młodzi goście z zainteresowaniem oglądali też barwny witraż przedstawiający artystyczną wersję herbu miasta oraz dwa tryptyki „Drzwi do Mławy” Zdzisława Kruszyńskiego.

Na koniec każdej z wycieczek zaprosiliśmy ich na patio urzędu oraz przed pomnik św. Wojciecha – patrona Polski i Mławy.

Najbardziej emocjonujące były jednak spotkania z władzami miasta: burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, jego zastępcą Szymonem Zejerem, skarbnik Justyną Aptewicz i sekretarz Magdaleną Cecelską.

W gabinecie burmistrza pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat znajdujących się tam symboli narodowych oraz uwiecznionych na portretach osób ważnych dla naszego kraju i miasta.

Z gospodarzami spotkań rozmawiali m.in. o pracy burmistrzów, realizowanych w mieście inwestycjach i bezpieczeństwie. Ci zaś, którzy chcieliby w przyszłości zostać burmistrzem, mogli się już przymierzyć do jego fotela.

Na pamiątkę wizyt Sławomir Kowalewski i Szymon Zejer wręczali gościom mławskie kolorowanki, smycze ze ściągawką z tabliczki mnożenia oraz odblaski.

Urząd Miasta Mława bardzo dziękuje pierwszakom z „Trójki” za miłe spotkania.
Więcej zdjęć na profilu facebookowym M Miasto Mława.
Krzysztof Napierski / KSM

fot. Wioletta Mikucińska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB