Sobota, 10 grudnia 2022. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Piano Day – koncerty dla szkół

2022-03-29 09:01:00 (ost. akt: 2022-03-29 09:03:39)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Podziel się:

Dla uczniów mławskich szkół wystąpi dzisiaj 29 marca 2022 w godz. 10:00 – 14:00 Maciej Pajorek. Na koncerty zaprasza Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

Maciej Pajorek jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w klasie fortepianu Marii Brokman-Kowalskiej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w klasie fortepianu Haliny Czyżewskiej i Marcelli Eriginy.

Później studiował w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów pod kierunkiem Marka Drewnowskiego oraz w Królewskiej Szkockiej Akademii Muzycznej i Teatralnej w Glasgow (Wielka Brytania) pod kierunkiem Falego Pavri oraz Aarona Shorra.

Maciej Pajorek jako kameralista jest zwycięzcą następujących konkursów: Peter Lindsay Prize for Piano Duo (Wielka Brytania), Torneo Internazionale di Musica (Włochy), International Mariya Yudina Piano Competition (Sankt-Petersburg, Rosja) oraz laureatem nagrody specjalnej Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Białymstoku.

Występował w Wielkiej Brytanii, Czechach, Rosji, Węgrzech, Włoszech i Szwajcarii. Oprócz tego kształcił się na różnych kursach pianistycznych w Polsce i poza jej granicami u takich pianistów, jak Eugene Indić, Fausto di Cesare, Vladimir Viardot, Tadeusz Chmielewski, Jonathan Plowright, Philipp Jenkins, Alexander Bonduriansky, Zygmunt Krauze.

W 2019 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuki w zakresie gry na fortepianie na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W bieżącym roku w Radiu Łódź rozpoczął nagrywanie płyty z muzyką na flet i fortepian ze znakomitą flecistką Sylwią Kubiak-Dobrowolską.
MZZ


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB