Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Pijany kierowca zaatakował policjantów

2022-03-14 12:59:32 (ost. akt: 2022-03-14 13:04:13)

Autor zdjęcia: policja

Podziel się:

Mławscy policjanci zatrzymali w niedzielę trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich podczas zatrzymania, zaatakował policjantów, został szybko obezwładniony, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj wieczorem, na terenie Mławy, przypadkowy świadek zauważył kierującego peugeotem, który wyraźnie nie panował nad pojazdem, więc natychmiast powiadomił Policję.

Jak się okazało w trakcie interwencji, za kierownicą peugeota siedział 57-letni mieszkaniec Warszawy, był pod wpływem alkoholu. Podczas zatrzymania zaatakował policjantów, został jednak szybko obezwładniony.
Agresywny, nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu. Pobrano mu także krew do badań na zawartość alkoholu.

Poza jazdą w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, warszawiak odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Także wczoraj, jeszcze przed świtem, patrol zatrzymał nietrzeźwego mławianina, który zjechał z trasy S7 w Dalni i uderzył w barierę ochronną.
41-letni kierowca forda miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu zdarzenia udzielono mu pomocy medycznej. Stracił prawo jazdy, został osadzony w policyjnym areszcie.

W niedzielne południe, w Podkrajewie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego fordem, 34-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu.

Zatrzymanym, nietrzeźwym kierującym grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB