Wtorek, 3 października 2023. Imieniny Bogumiła, Gerarda, Józefy

Rynek pracy w Mławie

2022-03-02 21:10:33 (ost. akt: 2022-03-02 21:11:19) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie łatwiej znaleźć dobrą pracę, aniżeli miało to miejsce jeszcze przed laty. Internet znacząco usprawnił proces poszukiwania pracy. To korzystne rozwiązanie dla pracowników, ale i również dla pracodawców, którzy mogą dokładnie zaplanować proces rekrutacyjny. Wielkie polskie metropolie to miejsca, w których pracę znaleźć jest bardzo łatwo, natomiast postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda to w mniejszych miejscowościach. Na tapet wzięliśmy stolicę mławskiego, czyli Mławę. Czy łatwo jest tam znaleźć pracę? Jak wygląda rynek pracy? Po więcej informacji warto zajrzeć do naszego tekstu.

Poszukiwanie pracy w Mławie - czy to proste?
Aby zdać sobie sprawę z tego, jakim miastem jest Mława, trzeba odpowiednio przedstawić ją w kontekście położenia. Jest to co prawda miasto położone w województwie mazowieckim, jednak leży ono tuż przy granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców, to jest to ponad 33 tys., co klasyfikuje Mławę jako miasto średniej wielkości.
Istotnym wskaźnikiem, który pokazuje strukturę zatrudnienia jest bezrobocie. To w Mławie nie należy do największych, ponieważ na chwilę obecną mamy ponad 1700 osób bezrobotnych, chociaż zapewne znajdzie się też grono osób, które nie mają takiego oficjalnego statusu. Daje to mniej więcej 5-6% bezrobocia, co tak naprawdę jest dobrym rezultatem.

Największe możliwości zatrudnienia w Mławie
Ogromną zaletą Mławy są dwa zakłady pracy, które zatrudniają wiele osób. Pierwszym z nich jest producent sprzętu elektronicznego LG Electronics, a drugim jest ubojnia drobiu Wipasz. Oczywiście, istnieje jeszcze spora liczba przedsiębiorstw, które chętnie poszukują rąk do pracy. Cały czas sporym zainteresowaniem cieszy się Urząd Pracy, do którego rejestrują się kolejne osoby chcące tutaj znaleźć swoją kolejną, a być może, jak w przypadku młodych ludzi, pierwszą pracę.

Jako, że dziś praktycznie każdy korzysta z Internetu, to różne portale ogłoszeniowe są miejscem, gdzie jak najbardziej warto znaleźć zatrudnienie. Owszem, liczba ofert jest ograniczona, a biorąc pod uwagę wielkość Mławy, nie jest to najprostsze zadanie, ale jednak też nie jest to niemożliwe. Skorzystanie z portalów ogłoszeniowych to oszczędność czasu, ponieważ wszelkie ogłoszenia można przeglądać za pomocą urządzenia mobilnego, a wysłanie aplikacji jest bardzo proste.

Na jaką pracę można liczyć w Mławie?
Najprościej byłoby odpowiedzieć, że na każdą, jednak z pewnością nie będzie to idealna odpowiedź dla naszych czytelników. W tym mieście można liczyć na pracę fizyczną, która będzie dobrze wynagradzana, ale i również na pracę biurową, która również jest coraz bardziej pożądana. Przede wszystkim pojawi się pytanie, jak znaleźć swoją idealną pracę. Warto odwiedzić https://www.aplikuj.pl/praca/mlawa, by codziennie przeglądać nowe oferty. Ogromną zaletą tego portalu jest odświeżanie ogłoszeń, dzięki czemu każdego dnia dostępne są nowe, z których można wybrać najlepsze dla siebie.
Najczęściej poszukiwanymi specjalistami w Mławie są:
• magazynier
• pracownik biurowy
• kontroler jakości
• sprzedawca

Owszem, to nie jedyne możliwości zatrudnienia. Co istotne, pracę tutaj znajdą również wykwalifikowani specjaliści, jak np. programiści IT, którzy niekoniecznie muszą szukać zatrudnienia w dużych miastach, tylko mogą spokojnie prowadzić swoje życie w Mławie. Gdybyśmy mieli powiedzieć czy warto szukać pracy w Mławie, to odpowiemy, że jak najbardziej tak. To małe miasto, ale jednak dające całkiem spore możliwości.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB