Wtorek, 16 lipca 2024. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Ferie to dobra okazja do nauki zasad bezpieczeństwa

2022-02-11 09:12:57 (ost. akt: 2022-02-11 09:22:08)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Wczoraj - 10 lutego 2022 przed południem, dzieci spędzające ferie na półkoloniach zorganizowanych przy Szkole Podstawowej nr 4 w Mławie, spotkały się z policjantką – profilaktykiem asp. Anetą Prusik. Dzieci, poprzez zabawę, uczyły się zasad bezpieczeństwa na drodze oraz w Internecie. Zdobyta wiedza przyda się dzieciom nie tylko w czasie „Bezpiecznych ferii” .

Okazało się, że to co najbardziej interesuje dzieci – to bezpieczeństwo w Internecie. Obawiają się obcych osób, które za pomocą komunikatorów, mogą ich oszukać, podawać się za kogoś innego.

Boją się także niebezpiecznych stron internetowych. Policjantka wytłumaczyła, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Dzieci wiedzą także, że obowiązkiem ich rodziców jest stały nadzór nad tym, co najmłodsi robią w sieci.

Okazało się, że najmłodsi są prawdziwymi specjalistami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Ostrzegały siebie nawzajem przed kuligami za samochodem, rzucaniem twardymi śnieżkami i zjeżdżaniem na sankach przy ulicy. To była prawdziwa dyskusja.

Kolejnym, ważnym tematem było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci otrzymały od policjantki drobne, urocze upominki – odblaskowe misie. Dzięki nim dzieci będą lepiej widoczne na drodze. Obiecały, że odblaski będą z nimi codziennie. Było by wspaniale, gdyby dorośli brali z nich przykład.
Informacja KPP
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB