środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Pijany kierowca audi wypadł z drogi i dachował

2022-02-09 13:43:37 (ost. akt: 2022-02-09 13:47:02)
W Kuklinie audi wypadło z drogi

W Kuklinie audi wypadło z drogi

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Wczoraj, przed godz. 16.00, mławska Policja odebrała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kuklinie. Kierowca audi wypadł z drogi, dachował i zatrzymał się w rowie. Nie odniósł obrażeń. W momencie policyjnej interwencji, kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Jak wynika z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia, 49-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego, jadąc w kierunku krajowej siódemki, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu i dachował. Kierowca wyszedł z samochodu o własnych siłach.

Służby ratunkowe powiadomili świadkowie. W momencie policyjnej interwencji, kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany.

Dziś 9 lutego usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Tego samego dnia rano, na Al. Marszałkowskiej w Mławie, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego mercedesem. 42-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie promil alkoholu.

Nie posiadał uprawnień do kierowania. Został osadzony w policyjnym areszcie a jego samochód odholowany. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą oraz reakcje świadków. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, który może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, zadzwoń pod numer 112 i przekaż informację. Taka reakcja może zapobiec niebezpieczeństwu.
Asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB