Piątek, 12 sierpnia 2022. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Służba więzienna zatrzymała... pijanego rowerzystę

2022-02-07 13:41:57 (ost. akt: 2022-02-07 13:47:06)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Podziel się:

Mało brakowało by pijany, 68-letni rowerzysta z powiatu mławskiego doprowadził do kolizji z samochodem służby więziennej. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Strzegowo.

W trakcie czynności służbowych na terenie gminy Strzegowo, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łowiczu, zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę.

Mężczyzna wyraźnie nie panował nad swoim jednośladem, jadąc środkiem drogi lub zjeżdżając na pobocze. Stwarzał zagrożenie na drodze. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwi rowerzyści narażają na drodze nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Mało brakowało a nietrzeźwy, 68-letni mieszkaniec powiatu mławskiego doprowadziłby do kolizji z samochodem służby więziennej.

Do zdarzenia doszło w piątek, w samo południe. Mężczyzna jechał slalomem, po czym zjechał na pobocze, przejeżdżając tuż przed pojazdem funkcjonariuszy zakładu karnego.

Ich reakcja była natychmiastowa. Zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę i powiadomili patrol Policji. Jak się okazało, 68-latek miał w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Policja apeluje o przekazywanie informacji na temat nietrzeźwych rowerzystów na drodze – choć ich zachowanie kwalifikowane jest jako wykroczenie, pijani rowerzyści stwarzają poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Reakcja świadka może zapobiec niebezpieczeństwu.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB