Piątek, 12 sierpnia 2022. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Wchodzili przez okno w piwnicy. Włamania na terenie Mławy

2022-02-07 11:15:15 (ost. akt: 2022-02-07 11:20:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Podziel się:

Wchodzili przez okno w piwnicy i przedostawali się na wyższe piętra. Po przeszukaniu pomieszczeń kradli głównie przechowywaną w domu biżuterię i pieniądze. W ostatnim czasie odnotowano trzy takie zdarzenia. Mławscy śledczy ustalają sprawców.

Do włamań doszło w ciągu ostatnich kilku dni, na terenie mławskich osiedli domów jednorodzinnych. Sprawcy korzystali z nieobecności domowników.

Wchodzili przez okno w piwnicy i przedostawali się na wyższe piętra. Po przeszukaniu pomieszczeń kradli głównie przechowywaną w domu biżuterię i pieniądze. Mławscy śledczy ustalają sprawców.

Policja apeluje o ostrożność – czas ferii i wyjazdów urlopowych to idealna okazja dla złodzieja. Do większości włamań dochodzi w ciągu dnia, gdy osiedla pustoszeją.

Wychodząc do pracy czy wyjeżdżając na urlop pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu domu.

Pamiętajmy także, że zanim dojdzie do włamania, przestępcy prowadzą rozpoznanie. Jeśli zauważymy nieznany pojazd, który pojawia się na naszej ulicy bez konkretnego celu, przekażmy informację dzielnicowemu lub poprośmy o interwencję.

Sfotografujmy telefonem pojazd i tablice rejestracyjne. Taka czujność to sygnał dla złodziei, że okolica nie jest dla nich odpowiednia. Zastanówmy się, jakie miejsca w naszym domu można zaliczyć do słabych punktów i zadbajmy o ich wzmocnienie.

Przydadzą się antywłamaniowe drzwi od ogrodu lub wzmacniane oka w piwnicy. Ważna jest także międzysąsiedzka pomoc i czujność.

Jeśli wyjeżdżamy na urlop, poinformujmy zaufanego sąsiada. Poprośmy o podlanie kwiatów, zapalenie światła, odbiór korespondencji ze skrzynki, obserwację naszej posesji.

Dużą nieostrożnością jest także publikowanie na profilu społecznościowym relacji z tego jak to nie ma nas w domu, bo akurat świetnie bawimy się na stoku. Taka informacja może trafić do kogoś, kto zrobi z niej konkretny użytek. Nie ułatwiajmy życia przestępcom.
Asp.szt. Anna PawłowskaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB