środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Kolejne oszustwo na portalu ogłoszeniowym. Kobieta straciła 900 złotych

2022-02-04 15:45:45 (ost. akt: 2022-02-04 15:49:17)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Mieszkanka powiatu mławskiego miała zapłacić przelewem za przesyłkę kurierską, wartą 12 złotych. Straciła z konta ponad 900 zł. Trwają czynności mławskiej Policji.

Oszustwa tego typu w sieci są dość powszechne. Oszuści tworzą fikcyjne konta na portalach ogłoszeniowych, wystawiając atrakcyjne przedmioty, mające przyciągnąć uwagę.

Na takie ogłoszenie trafiła 33-letnia mieszkanka powiatu mławskiego. Wybrała przesyłkę kurierską. Sprzedający wysłał jej link do opłacenia przesyłki.

Kobieta skorzystała z wygenerowanego linka i została przekierowana na stronę e-płatności. Po zrealizowaniu przelewu okazało się, że z jej konta zniknęło nie 12 a ponad 900 złotych.

UWAGA.

Zanim zdecydujesz się na korzystanie z portali ogłoszeniowych, zapoznaj się z ostrzeżeniami na stronie danego portalu.

Nie korzystaj z gotowych linków do realizacji przelewów, bez ich uprzedniego sprawdzenia.

Uważaj na oferty-okazje. Takie super-oferty są często dziełem oszusta, by wyłudzić Twoje pieniądze. Wybieraj metodę płatności za pobraniem lub za pomocą bezpiecznych przesyłek, oferowanych przez portal ogłoszeniowy.

Z uwagą czytaj wiadomości z banku, jakie otrzymujesz podczas transakcji kupna- sprzedaży. Nie podawaj danych karty płatniczej, nie zatwierdzaj żadnej transakcji lub wiadomości sms bez zapoznania się w z treścią.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB