Wtorek, 5 lipca 2022. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Mławska policja zaprasza do zabawy profilaktycznej z nagrodami

2022-02-03 10:02:28 (ost. akt: 2022-02-03 10:09:34)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Ferie w pełni, w związku z tym mławska Policja przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa a najmłodszych wraz z rodzicami zaprasza do zabawy profilaktycznej z nagrodami, przygotowanej na stronie Facebook Policja Mława.

Ferie zimowe to czas wolny od nauki ale nie od przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zachowania zdrowego rozsądku. Ważne jest także wzmożenie kontroli ze strony rodziców i opiekunów.

Od jasno określonych zasad bezpieczeństwa nie powinno być nigdy odstępstw. Ważne zasady:

- informowanie rodziców gdzie, z kim lub do kogo wychodzisz, gdzie będziesz;

- powrót do domu o ściśle określonej porze;

- będąc poza domem pozostawaj z rodzicami w kontakcie telefonicznym;

- kontrola rodzicielska dotycząca przestrzeni wirtualnej (Internet, komunikatory, gry komputerowe).

Pamiętaj także, że zimą widoczność na drodze bywa znacznie ograniczona – noś odblaski. Ich brak na odzieży wierzchniej o zmierzchu lub po zmroku to „najgorsza modowa wpadka” i brak rozsądku.

Przechodź przez jednię tylko w miejscu wyznaczonym, pamiętaj o zachowaniu maksymalnej ostrożności. Chwila nieuwagi na drodze może zakończyć się tragedią a Twoją jedyną supermocą, by temu zapobiec jest ostrożność, uwaga i rozsądek.

W obecnych czasach, duża część dzieci i młodzieży zamiast zimowego spaceru, wyprawy na sanki czy łyżwy, wybierze Internet i gry komputerowe.

Przestrzeń wirtualna niesie ze sobą niestety wiele zagrożeń. Dlatego tak ważna jest reakcja i kontrola ze strony rodziców.

Przyda się zatem zainstalowanie oprogramowania do kontroli rodzicielskiej. Pod ścisłą kontrolą powinny bym także gry komputerowe i komunikatory, z których korzystają dzieci.

Treści, jakie ogląda dziecko w Internecie, powinny być filtrowane przez rodziców. Należy także rozmawiać z dzieckiem na temat cyberzagrożeń i samemu szukać fachowych informacji na ten temat.

Na początek polecamy podcast #WspólnieBezpieczni oraz stronę www.saferinternet.pl. Warto także wiedzieć, że z popularnego portalu Facebook nie mogą korzystać osoby poniżej 13 roku życia, podobnie jak w przypadku aplikacji TikTok - tu jednak, dodatkowo regulamin wskazuje, że osoby poniżej 18 roku życia mogą korzystać z aplikacji wyłącznie za zgodą rodziców.

Na koniec niespodzianka, czyli twórcza zabawa z nagrodami, do której policjanci mławscy zapraszają dzieci i ich rodziców. Na stronie Facebook Policja Mława, publikowana jest autorska kolorowanka „Bezpieczne ferie ze smokiem Sopelkiem.”

Prosimy rodziców, by wydrukowali kolorowankę. Zadaniem dziecka będzie jej pokolorowanie. Zachęcamy także dzieci i rodziców do wspólnej pracy przy stworzeniu fajnego hasła o zasadach bezpieczeństwa, które dopiszecie na kolorowance.

Gotową pracę należy wrzucić w formie zdjęcia lub skanu pod postem na stronie Facebook Policja Mława. Na uczestników zabawy czekają drobne, urocze upominki – i to za każdą kolorowankę.

Akcję wspiera Starosta Mławski oraz Burmistrz Miasta Mława. Autorem kolorowanek jest nasza policjantka – profilaktyk asp. Aneta Prusik.
Asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB