Poniedziałek, 4 lipca 2022. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Rodzina i przyjaciele chcą pomóc panu Waldemarowi

2022-02-01 11:48:01 (ost. akt: 2022-02-01 12:18:32)
W maju odbył się piknik charytatywny na rzecz pana Waldemara

W maju odbył się piknik charytatywny na rzecz pana Waldemara

Autor zdjęcia: Beata Szeluga

Podziel się:

O pomocy dla Waldemara Woźniaka pisaliśmy pod koniec maja ubiegłego roku, kiedy to rodzina i przyjaciele młodego mężczyzny z pomocą mławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowali piknik charytatywny. Zbierano na rehabilitację i sprzęt ortopedyczny.

Zebrano wówczas ponad 14 tys. złotych, jednak pomoc jest nadal potrzebna, dlatego rodzina założyła kolejną zbiórkę, tym razem na www.mammoc.pl. 25-latek ma po wypadku uraz kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia na poziomie szyjnym skutkującym porażeniem czterokończynowym.

Zapowiadając majowy piknik charytatywny przypomnieliśmy historię pana Waldemara, którą rodzina opublikowano wówczas na stronie internetowej Fundacji Siepomaga:

"Wciąż trudno nam uwierzyć, że w ciągu zaledwie kilku sekund można stracić aż tak wiele. Pod koniec grudnia, na chwilę przed świętami, mój brat uczestniczył w bardzo poważnym wypadku samochodowym. Przeżył – to jest dla nas najważniejsze! Niestety w wyniku wypadku stracił sprawność… Prosimy, pomóż nam, abyśmy mogli walczyć o jej odzyskanie!

Waldek od zawsze była bardzo energicznym chłopakiem! Będąc dzieckiem fascynowały go auta ciężarowe. Dlatego też w dorosłym życiu połączył pasję z pracą i został zawodowym kierowcą.

Od zawsze był pracowity, pomocny i uczynny. Każdy mógł na nim polegać. Miał dużo znajomych, własną domową siłownię, w której spędzał dużo wolnego czasu. Robił to, co każdy dwudziestokilkulatek w jego wieku. Do 18 grudnia 2020 roku...
Tamtego dnia mój brat jechał jako pasażer. Nie pamięta praktycznie niczego, co się wtedy wydarzyło. Dostaliśmy jedynie informację, że jest w szpitalu w ciężkim stanie po wypadku samochodowym.

Na miejscu dowiedzieliśmy się, że Waldek ma uszkodzony kręgosłup w odcinku szyjnym i porażenie czterokończynowe. Chirurdzy natychmiast przeprowadzili operację stabilizacji uszkodzonych kręgów, dzięki czemu wróciła częściowa sprawność i czucie w rękach.

Niestety wypadek pozostawił bardzo poważne konsekwencje – Waldek nadal zmaga się z paraliżem nóg. Dlatego tak ważna i niezbędna jest mu kompleksowa rehabilitacja i zakup sprzętu ortopedycznego. Koszty są ogromne, a wydatki przekraczają możliwości finansowe naszej rodziny.

Nie możemy zostawić Waldka bez pomocy. Proszę z całego serca w imieniu brata i całej naszej rodziny o pomoc i wsparcie!
Kasia, siostra Waldka z rodziną".

Jak pisaliśmy, majowy piknik charytatywny był strzałem w dziesiątkę, bo organizatorom udało się zebrać 14.539 zł, jednak koszt rehabilitacji jest znacznie większy. 24-latek potrzebuje pilnie kompleksowej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego. Zbiórka na mammoc.pl dotyczy kwoty 159.000 złotych. Na razie jest niecałe 1800 złotych.

— Ze zbiórki pokrywane są koszty rehabilitacji brata w Otwocku — napisała do nas pani Katarzyna. — Brat wymaga stałej systematycznej rehabilitacji. Czuje się dużo lepiej niż w szpitalu ale przed nami bardzo długa droga do odzyskania straconych funkcji.

Pan Waldemar w Otwocku przebywa drugi miesiąc. W tej chwili, w dobie pandemii trudno zorganizować piknik lub koncert. Na razie zostaje więc jedynie publiczna zbiórka środków.

Rodzina i przyjaciele Waldemara Woźniaka starają się zebrać środki na jego rehabilitację. Fot. Materiały prywatne

Waldemar Woźniak

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marta #3090052 | 5.173.*.* 1 lut 2022 16:59

    Być może przeoczyłam, ale nie znalazłam w tekście linku do zbiórki. Czy moglibyście Państwo go podać?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)