Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Już w niedzielę Mława zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2022-01-25 13:40:00 (ost. akt: 2022-01-25 13:49:57)
Moto Klub - Immortals i Przemysław Pakuszewski przekazali na licytację pojazd MINI CROSS 702 poj. 49cc jednośladowy z silnikiem 2-suwowym

Moto Klub - Immortals i Przemysław Pakuszewski przekazali na licytację pojazd MINI CROSS 702 poj. 49cc jednośladowy z silnikiem 2-suwowym

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

W Mławie w roku 2020 zebrano 148.301 zł. To był rekordowy wynik. Rok wcześniej udało się zebrać ok. 116 tys. złotych. Tak więc rok 2019 udało się w roku 2020 przebić o ponad 32.000 zł. Jak będzie w roku 2022? Zobaczymy już w niedzielę 30 stycznia.

To już w najbliższą niedzielę 30 stycznia kolejny, ale wyjątkowy, bo jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mława także na nim "zagra". Koncert, po rocznej przerwie, odbędzie się w mławskiej hali sportowej. Zaplanowano go na godz. 12.00.
Przypominamy. Tego dnia już o godz. 11.00 sztab WOŚP w Mławie i MOSiR Mława zapraszają nad wodę (Krajewo) na wspólne morsowanie. Organizatorzy piszą:
"Weź ze sobą akcesoria plażowe i dobry humor, my gwarantujemy, że będzie gorąco i dużo dobrej zabawy. „Bilet wstępu” to datek do puszki, nie mniej niż 10 zł. Cały przychód zasili konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Przed wejściem do wody obowiązkowo rozgrzewka, którą poprowadzą instruktorki z MOSiR Mława. Po morsowaniu dla wszystkich uczestników, będzie przygotowany ciepły posiłek i herbata. W trakcie wydarzenia będą trwały licytacje gadżetów WOŚP."
Jak wspomnieliśmy koncert główny rozpocznie się o godz. 12.00. W mławskiej hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 33a. odbędą się między innymi występy artystyczne — od przedszkolaków do seniorów.
Planowany jest koncerty zespołów wraz z licytacjami. Dodatkowo pojawią się stoiska z wypiekami, fryzjerzy, dmuchana zjeżdżalnia i mnóstwo innych atrakcji.
MOSiR Mława i Klub Pływacki Płetwal Mława planują także o godz. 14.00 maraton pływacki na basenie.Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w maratonie o godz. 13:30 przed basenem. Tam też nastąpi podział na tory poprzez losowanie.

Każda z grup dostanie swój tor, na którym przez 60 minut będzie się starała przepłynąć jak najdłuższy dystans. Sędziowie przypilnują długości i poinformują o wynikach na tablicy.

Za każdy kilometr ustalona jest kwota jaką sponsorzy będą płacili... czyli im więcej przepłyniętych kilometrów, tym więcej środków będzie wpłaconych na WOŚP.

Tego dnia zaplanowano także inscenizację akcji ratunkowej w wykonaniu strażaków ochotników z OSP KSRG.

30 stycznia od rana będzie można spotkać w mieście około stu wolontariuszy z 30 puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wolontariuszy jest więcej, bo ponad 300. Poza kwestą będą się zajmowali organizacją pozostałych wydarzeń.

Do Miejskiego Domu Kultury można przynosić gadżety, które będą zlicytowane na rzecz WOŚP, lub sprzedane w inny sposób, by zasilić konto Orkiestry. Można je przynosić codziennie do recepcji w godz. 8.00-18.00 lub przysłać na adres MDK, ul. Stary Rynek 13; 06-500 Mława.

Jedną z ciekawszych rzeczy, którą będzie można wylicytować na rzecz WOŚP jest koszulka reprezentacyjna Przemysława Płachety z meczu Polska - Andora rozegranego 12 listopada 2021. Inną, także koszulka i rękawice ale Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka z jego autografem.

Mławski sztab tegorocznego finału WOŚP powstał przy Urzędzie Miasta Mława z inicjatywy burmistrza Sławomira Kowalewskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta, której opiekunem jest radna Zofia Kazimierska. Szefem Sztabu jest Szymon Zejer - zastępca burmistrza, który odpowiadał za organizację 25. finału i pomagał przy kolejnych edycjach.

Współorganizatorami mławskiego finału są Urząd Miasta Mława, Młodzieżowa Rada Miasta Mława, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie.

30. jubileuszowa "Orkiestra" zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB