Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Pojemniki na elektroodpady już do dyspozycji mieszkańców

2022-01-21 08:20:53 (ost. akt: 2022-01-21 08:25:31)
Pojemniki już służą mieszkańcom Mławy

Pojemniki już służą mieszkańcom Mławy

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Na terenie Mławy stoi już sześć czerwonych pojemników przeznaczonych na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. Umieszczono je w miejscach często odwiedzanych przez mieszkańców – w tym na terenie dwóch największych osiedli bloków mieszkaniowych – w dobrze widocznych i dostępnych lokalizacjach.

Przypomnijmy, że pojemniki pojawiły się w Mławie dzięki przystąpieniu miasta do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci.

Mieszkańcy będą mogli szybko, łatwo i w sposób bezpieczny dla środowiska, pozbyć się elektroodpadów ze swoich domów i mieszkań.

Z części odzyskanych surowców i materiałów powstają ule z recyklingu oraz dzieła sztuki w nurcie trash art. Projekt Elektryczne Śmieci realizowany jest przez Miasto Mława, Fundację Odzyskaj Środowisko, MB Recycling oraz organizację odzysku AURAEKO i jest całkowicie bezpłatny. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie www.mlawa.pl.

Do pojemników można wrzucać wszystkie urządzenia działające na prąd lub baterie, a więc telefony, laptopy, aparaty fotograficzne, komputery, tostery, ciśnieniomierze, zabawki elektroniczne itp.

— Kupujemy coraz więcej elektroniki, zmieniamy nasze urządzenia na nowsze modele, często magazynujemy stare i zepsute już sprzęty AGD w piwnicach, garażach czy strychach, nie wiedząc co z nimi zrobić. A wszystkie elektryczne śmieci zawierają w sobie niebezpieczne substancje, dlatego nie powinniśmy ich gromadzić, ani przetrzymywać. Małe sprzęty (do 50 cm) można oddać do czerwonych pojemników – podkreśla Sławomir Kowalewski, Burmistrz Miasta Mława.

Pojemniki zostały ustawione w następujących miejscach:

- Osiedle Książąt Mazowieckich – w pobliżu bloku nr 30;
- ul. Targowa – w pobliżu marketu Carrefour;
- ul. Mikołaja Kopernika – przy stadionie MOSiR-u;
- Osiedle Młodych – w pobliżu bloku nr 4;
- ul. Stanisława Moniuszki – w pobliżu sklepu Groszek;
- ul. Studzieniec – w pobliżu marketu Bricomarche.

Zachęcamy do korzystania!
KN, ID

Pojemniki już służą mieszkańcom Mławy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB