Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Od piątku nowa wystawa w mławskiej Galerii "13"

2022-01-20 14:27:03 (ost. akt: 2022-01-20 14:33:25)
Prace Anny Grędzińskiej

Prace Anny Grędzińskiej

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Podziel się:

W roku 2022 Galeria „13” rozpocznie swoją działalność wystawą Anny Grędzińskiej pt. „Moja pasja malarstwo”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 21 stycznia br. o godz. 18 w siedzibie w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.

Materiał wystawy obejmuje 15 obrazów namalowanych techniką olejną o różnorodnej tematyce, krajobrazy, pejzaże, kwiaty, ludzie, zwierzęta itp. oraz 22 rysunki i szkice gdzie dominującym tematem jest kobieta i kobiecość.

Przygoda z malarstwem Anny Grędzińskiej zaczęła się od niedawna, choć ta dziedzina sztuki interesowała ją od najmłodszych lat. Jako, że dawniej mieszkała na wsi, nie miała możliwości kształcenia się w tym kierunku.

Ponieważ nigdy nie jest za późno na realizację marzeń, rysowanie i malowanie stało się jej wielką pasją oraz dobrym sposobem relaksu od codziennego życia.

Jak mówi: "w tym czasie przenosi się w inny wymiar czasu i przestrzeni".
Widać to w jej pracach, z których emanują różne uczucia: radości, smutku, miłości i pogody ducha.

Artystka inspiracje czerpie z natury, która urzeka w swej prostocie kolorem nieba, kształtem chmury, głębią wody czy odbiciem światła, a co niewidoczne staje się widoczne.

Na co dzień pracuje w małej piekarni. Dzięki przyjaciółce Helenie Grąckiej i wsparciu Janusza Dębskiego jej dzieła będzie można po raz pierwszy oglądać w Galerii „13”.

W programie spotkania otwierającego wystawę znajdzie się przedstawienie sylwetki autorki prac, zaś ona sama opowie jakie znaczenie w jej życiu odgrywa malarstwo.

Muzycznie wernisaż będą wspierały dwa duety - Jacek Mianowski, Jarek Aftyka i Kamila Rutkowska, Piotr Słowikowski.

Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i chwili z poezją. A na zakończenie będzie można spróbować ciast i wypić lampkę szampana.

— Polecam i zapraszam wszystkich miłośników malarstwa i nie tylko — zachęca Janusz Dębski, opiekun Galerii „13”.
Wystawę można oglądać do 12 lutego 2022r.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB