Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

HAKERSKIE ATAKI NA KONTA SPOŁECZNOŚCIOWE I OSZUSTWA NA BLIKA NIESTETY CIĄGLE SKUTECZNE

2022-01-19 12:34:44 (ost. akt: 2022-01-19 12:38:42)

Autor zdjęcia: KPP Sztum

Podziel się:

Znana metoda hakerów i oszustów wciąż działa. Przestępcy przejmują konta użytkowników na profilu społecznościowym, wysyłają wiadomości do znajomych z prośbą o szybką pożyczkę za pomocą udostępnienia kodu BLIK. Wczoraj mławscy policjanci odebrała dwa takie zgłoszenia. Oszukani stracili pieniądze.

Wczoraj 18 stycznia 2022 r. po południu haker włamał się na konto społecznościowe 45-letniego mieszkańca powiatu mławskiego.

Po zalogowaniu się, mężczyzna zauważył, że ktoś wysłał z jego profilu wiadomości do znajomych. Jedna osoba odpowiedziała na prośbę oszusta. Kobieta wysłała dwa kody BLIK, każdy po 500 zł.

W tym samym czasie, przestępca włamał się na konto 32-letniej mławianki.

Korzystając z jej listy kontaktów, przesłał wiadomości do znajomych z prośbą o możliwość płatności kodem BLIK. Znajoma wygenerowała kod i przesłała go oszustowi, autoryzując natychmiastowy przelew na 500 zł.

UWAGA
- jeśli otrzymasz od znajomego prośbę o przekazanie kodu BLIK - zadzwoń do tej osoby i potwierdź jej prośbę. Ta prosta czynność pomoże Ci uniknąć kłopotów.

Pamiętaj by NIGDY nie podawać nikomu danych do logowania na Twoje konto bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbaj także o odpowiednie zabezpieczanie swoich danych osobowych oraz profili i komunikatorów.
Asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB