Czwartek, 19 maja 2022. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

ŚLUBOWANIE NOWYCH POLICJANTÓW MŁAWSKIEJ KOMENDY

2022-01-14 08:30:00 (ost. akt: 2022-01-14 08:40:07)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Sześcioro nowych policjantów złożyło we wtorek 11 stycznia 2022 roku przysięgę. Ślubowali między innymi: "strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

To była dla nich ważna i długo wyczekiwana chwila – mowa o sześciu nowo przyjętych funkcjonariuszach Komendy Powiatowej Policji w Mławie.


11 stycznia, podczas uroczystej zbiórki, w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mławie mł. insp. Krzysztofa Hincmana oraz przełożonych, posterunkowi złożyli uroczyste ślubowanie:

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Posterunkowi Elżbieta Magdalena Łojewska, Arkadiusz Ostrowski, Dawid Gostomski, Wojciech Zbyszyński, Artur Rząb i Daniel Brzozowski pod koniec tego tygodnia rozpoczną szkolenie podstawowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Przed nimi życiowe wyzwanie i droga zawodowa, którą od teraz poznawać będą każdego dnia służby.

Cała szóstka nowych, mławskich policjantów to wyjątkowi, młodzi ludzie, którzy chcą swoje życiowe pasje i umiejętności wykorzystać w służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Post. Elżbieta Magdalena Łojewska o pracy w Policji marzyła od kilku lat, wcześniej jej plany pokrzyżowała kontuzja, ale jak dodaje - w końcu się udało. Post. Wojciech Zbyszyński studiował kryminalistykę i kryminologię,

post. Daniel Brzozowski to były druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie, post. Dawid Gostomski przez ostatnie dwa lata pełnił służbę w wojsku. Zamienił mundur żołnierza na mundur policjanta. Jak dodaje, służba w Policji to rodzinna tradycja.

Post. Artur Rząb pracował w archiwum sądowym, jednak służba policjanta to spełnienie jego zawodowych planów. Post. Arkadiusz Ostrowski to absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego i sportowiec.
Witamy naszą nową koleżankę i kolegów w szeregach mławskiej Policji. Gratulujemy życiowego wyboru i życzmy powodzenia.
Asp.szt. Anna Pawłowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB