Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Jeden nietrzeźwy, drugi z dożywotnim zakazem

2022-01-13 09:02:48 (ost. akt: 2022-01-13 09:05:48)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podziel się:

Mławskie patrole ruchu drogowego zatrzymały wczoraj - 12 stycznia dwóch kierujących pojazdami, którzy dopuścili się przestępstwa. Jeden z nich miał w organizmie ponad promil alkoholu, drugi kierował samochodem wbrew dożywotniemu zakazowi. Postępowania prowadzi mławska komenda Policji.

Wczoraj - we środę 12 stycznia 2022 Wieczorem, na jednej z ulic w Szydłowie patrol, ruchu drogowego zauważył kierującego volkswagenem, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec powiatu mławskiego ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wydany dożywotnio. Mężczyzna przewoził pasażera i jednocześnie właściciela auta.

Właściciel volkswagena, za udostępnienie swojego pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania został ukarany mandatem.

Zatrzymany w Szydłowie 35-latek odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia rano, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla. Do zdarzenia doszło w Nowym Garkowie (gm. Szreńsk).

46-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Stracił prawo jazdy.

W rozmowie z policjantami oświadczył, że poprzedniego dnia wieczorem pił wino. Za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mławska Policja apeluje o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.
Apeluje także o przekazywanie informacji na temat kierowców, którzy mogą być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 112. Taka reakcja ma ogromne znaczenie.
Informacja KPP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB