Czwartek, 27 stycznia 2022. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Eksperci radzą, jak zadbać o formę

2021-12-30 09:00:00 (ost. akt: 2021-12-30 09:24:48)

Autor zdjęcia: materiały UMM

Podziel się:

Mława postanowiła zadbać o aktywność fizyczną swoich mieszkańców. Zleciła nagranie filmów, w których eksperci radzą jak dbać o swoją formę fizyczną, wykorzystując nie tylko domowe zacisze, ale też ścieżki rowerowe i dostępne szlaki leśne.

Jak nie dać się zimowej chandrze? Ćwiczyć razem z nami! Maksyma „Sport to zdrowie.” nie jest tylko pustym hasłem. Udowadniają to w filmach nagranych na zlecenie Miasta Mława eksperci.

Urząd Miasta Mława zachęca do ich obejrzenia i regularnej aktywności: zimą w domowym zaciszu, a w nowym sezonie – na ścieżkach rowerowych i leśnych szlakach.

Sport to najlepsza alternatywa dla zgubnych używek, które tylko pozornie mogą być postrzegane jako lekarstwo na smutki i zniechęcenie, a tak naprawdę generują mnóstwo problemów zdrowotnych i społecznych.

– Czym dla mnie jest rower? Najlepszym lekarstwem! Czasem po prostu po ciężkim dniu wsiadam na rower i oczyszczam głowę. Przejeżdżam kilkaset metrów i nagle moje myśli uciekają w zupełnie inną stronę, mogę sobie wszystko na spokojnie poukładać, rozwiązać problemy, czy po prostu sam ze sobą pogadać – przekonuje kolarz górski Bartosz Grędziński.

Podobne doświadczenia z jazdy na rowerze ma Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski – kolarz szosowy, były reprezentant klubów Jurand Ciechanów i CWKS Legia Warszawa:

– Jeździmy (…) turystycznie, rekreacyjnie, po prostu dla frajdy i zdrowia. Sport zresztą jest nie tylko znakomitą kuracją na różne dolegliwości naszego organizmu, ale też świetnym antidotum na stres i frustracje – podkreśla.

Obaj panowie dzielą się swoimi doświadczeniami w materiałach filmowych, które można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Mława. Warto obejrzeć je już teraz, aby optymalnie przygotować się do nowego sezonu rowerowego.

W tym samym miejscu są także dostępne filmy z ćwiczeniami proponowanymi przez fizykoterapeutę Mariusza Krzemińskiego.

Aby móc je wykonywać i cieszyć się dzięki nim świetną formą i znakomitym samopoczuciem, nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu ani chodzić na siłownie – można je z powodzeniem wykonywać w domowym zaciszu.

Materiały filmowe powstały w ramach działań w zakresie realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2021.
KN/KSM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB