Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Te sms-y są niebezpieczne! Uwaga na hakerów!

2021-12-15 14:15:51 (ost. akt: 2021-12-15 14:23:00)
Kadr ze spotu Policji

Kadr ze spotu Policji

Autor zdjęcia: kadr ze spotu Policji

Podziel się:

Policja przestrzega! Hakerzy, chcący przechwycić nasze dane oraz dostęp do kont bankowych, wykorzystują każdą okazję, a okres przedświąteczny to dla nich prawdziwa okazja. Ostatnio masowo wysyłane są wiadomości sms o treści, która przypomina informację od kuriera o przesyłce. Poniżej zamieszczony jest link. Ten sms to oszustwo.

W dodatku groźne, bo celem oszusta jest pozyskanie Twoich danych osobowych dostępu do telefonu lub aplikacji bankowej.

Nie czytając treści wiadomości i korzystając z przesłanego, podejrzanie wyglądającego linka zostaniemy przekierowani na stronę, na której haker będzie próbował pozyskać nasze dane osobowe, a nawet dane konta bankowego.

Korzystanie z takiego linka uruchamia także dostęp do kontaktów w naszym telefonie i dalsze rozsyłanie wiadomości oszusta.

Komenda Stołeczna Policji przygotowała spoty pod hasłem – Czytaj, nie klikaj.

Chwila zastanowienia i wykasowanie wiadomości uchroni nas przed kłopotami. To tylko chwila – przeczytaj wiadomość, która otrzymałeś.

Jeśli martwisz się o swoją przedświąteczną przesyłkę, skontaktuj się z prawdziwą firmą kurierską, której dane kontaktowe znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej. Gotowe linki to często hakerska pułapka.
Asp.szt. Anna Pawłowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB